První plzeňský obvod chce lidi naučit parkovat, připravil informační kampaň

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 21. listopad 2022 08:34
První plzeňský obvod chce lidi naučit parkovat, připravil informační kampaň Foto: ÚMO Plzeň 1

Kvůli špatnému parkování v Sokolovské ulici v Plzni na Lochotíně připravil první městský obvod informační kampaň zaměřenou na zdejší obyvatele. V krátkém úseku před domy Sokolovská 26 a 28 totiž řidiči namísto podélně parkují svá auta šikmo, čímž snižují přehlednost lokality a zhoršují tak bezpečnost chodců na blízkém přechodu.

Podélné parkování stanovuje v místě dopravní značka, zdejší motoristé se jí ovšem neřídí a auta parkují šikmo. Důvod je prostý, vejde se jich tam víc, a to až o tři vozy. „Bohužel to vede k tomu, že řidiči aut, která přijíždějí zdola ve směru od aleje Svobody, mají kvůli špatně zaparkovaným vozidlům zhoršený výhled, a nemusí včas zaregistrovat chodce na blízkém přechodu,“ uvedl místostarosta Jedničky Jiří Uhlík, v jehož gesci je doprava a bezpečnost občanů.

Místo považuje za velmi nebezpečné hlavně pro děti, které zde přecházejí. „Nedaleko je bazén, škola i školka. Denně v tomto místě projde velké množství lidí a zejména pak dětí. I proto je třeba tento problém řešit,“ podotkl Uhlík.

Právě z toho důvodu inicioval informační kampaň, jejímž cílem je poučit občany, aby parkovali správně, a neohrožovali tak bezpečnost svých blízkých. „Občané dostanou do schránek letáky a dáme je také řidičům za stěrače. O situaci jsme informovali městskou policii, která se na toto místo v nejbližších dnech více zaměří,“ vysvětlil Uhlík. Řidiči, kteří nerespektují značku, se dopouštějí přestupku a hrozí jim pokuta až dva tisíce korun.