Půjčka s exekucí: Způsob, jak vyplatit věřitele v exekučním řízení

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 23. listopad 2022 09:00
Půjčka s exekucí: Způsob, jak vyplatit věřitele v exekučním řízení Zdroj : archiv

Půjčka s exekucí může být řešením pro dlužníky, kteří prochází exekučním řízením, nebo jsou vystaveni riziku uvalení kauce. Jaké jsou výhody takové půjčky, jaká naopak skrývá úskalí a za jakých podmínek je možné půjčku s exekucí získat?

Co je to půjčka s exekucí?

Dlužník, který se ocitl v exekuci, jen stěží získá nový úvěr k umoření svých dluhů od běžné bankovní instituce. I přesto je však možné získat půjčku i v případě, že je dlužník v exekuci – a to od nebankovních společností, které poskytují nebo zprostředkovávají nebankovní úvěry, jako je právě půjčka s exekucí či půjčka bez registru apod.

Půjčka s exekucí je tak určena pro osoby v exekuci, které mohou využít tento typ půjčky k jejímu vyplacení. Nebankovní společnost na sebe často převezme veškerou administrativu spojenou s řešením obtížné finanční situace a vyplacení věřitelů. Dlužník se tak vyhne nedobrovolné dražbě, nevýhodnému zpeněžení svého majetku a složitému papírování.

Jakým způsobem funguje půjčka s exekucí?

Nebankovní společnost získá od klienta plnou moc, na jejímž základě osloví všechny věřitele a vyžádá si od nich vyčíslení závazků. Půjčka se následně rozdělí na několik částí, z nichž jsou vyplaceni všichni věřitelé klienta. Částka, která zbude po tomto umoření závazků, se vyplácí na klientův účet.

Jaké jsou výhody půjčky na exekuci?

  • Celkové náklady na splácení půjčky na exekuci bývají nižší než hrazení poplatků exekuční kanceláři.
  • Klienti od nebankovní společnosti rovněž získají pevnou úrokovou sazbu s možností prodloužení doby splácení.
  • Vedle toho je možné půjčku kdykoliv předčasně splatit bez dodatečných poplatků.
  • Také je možné vložit mimořádnou splátku.
  • Klienti se vyhnou nepříjemné administrativě – mimobankovní společnost jedná s věřiteli za klienta.
  • Sjednání půjčky s exekucí je rychlé a jednoduché řešení tíživé finanční situace – mnohdy lze vyřídit online nebo po telefonu.

Jaké jsou stinné stránky půjčky s exekucí?

Na trhu bohužel působí i podvodné společnosti, které s klienty uzavírají smlouvy za neférových nebo netransparentních podmínek – proto je nutné obrátit se na renomovaného nebankovního poskytovatele půjček s ověřenou historií působení na finančním trhu.

Stejně jako v případě jiných typů úvěrů – pokud není klient neschopen výši půjčky na exekuci splácet, je vystaven riziku pokut nebo zástavy nemovitosti, kterou u nebankovní společnosti zastavil.

Hrozí tak začarovaný kruh a propad do ještě větší dluhové pasti. Je proto na zvážení každého, zda je jeho finanční nesnáze pouze dočasného charakteru a zda bude schopen splácet nastavené fixní splátky podle splátkového kalendáře.

Jaký je postup získání půjčky na exekuci?

Na rozdíl od sjednání běžné bankovní půjčky je vyřízení žádosti o půjčku s exekucí velmi rychlé a jednoduché. Klient může potřebnou hotovost dostat co nejdříve. Jaké kroky je zapotřebí podniknout k získání půjčky na exekuci?

  • Vyplnění žádosti: Nezávaznou žádost lze vyplnit online. Stačí sdělit kontaktní údaje a sdělit na půjčku (výše půjčky, doba splácení apod.).
  • Následně bývá telefonicky ověřena totožnost žadatele o půjčku.
  • Společnost připraví nabídku ušitou na míru potřebám konkrétního klienta – ten ji obdrží téměř okamžitě většinou tentýž den.
  • Poté je nutné, aby klient předložit potřebné dokumenty, jako jsou dva doklady totožnosti, aktuální daňové přiznání, ručení půjčky – nejčastěji v podobě nemovitosti (domu či bytu) v osobním vlastnictví.

A jaký je postup vyplacení exekuce?

Jakmile je půjčka schválena, mimobankovní společnost předá kopie všech dokumentů a na základě plné moci od klienta osloví jeho věřitele – například exekutory, soudy apod. Společnost zjistí aktuální výši dluhů a vyplatí všechny věřitele. Klient následně splácí jen jednu půjčku – a to dané mimobankovní společnosti bez další administrativní zátěže.

PR