Řidiči, pozor! V sobotu se zavře křižovatka Rokycanské a Jateční ulice v Plzni

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - pátek, 4. listopad 2022 09:58
Řidiči, pozor! V sobotu se zavře křižovatka Rokycanské a Jateční ulice v Plzni Foto: Magistrát města Plzně

Oprava křižovatky ulic Rokycanská a Jateční v Plzni na Doubravce vstupuje do závěrečné fáze. Cílem je prodloužit oba odbočovací jízdní pruhy ve směru Zruč–Senec – Doubravka v křižovatce a opravit původní povrchy. Pro řidiče to znamená další omezení, a dokonce uzavření křižovatky.

Ve čtvrtek 3. listopadu se začala frézovat pravá strana Rokycanské před křižovatkou s Jateční. V sobotu 5. listopadu v nočních hodinách dojde k dočasnému kompletnímu uzavření silnice ve směru z centra města. Důvodem je demontování stávajícího portálu dopravního značení. Hotovo by mělo být 12. listopadu.

„Překlopili jsme nynější omezení na levé straně, která byla zprůjezdněna, na omezení pravé strany. To znamená, že bude uzavřen pravý průběžný a pravý odbočovací pruh, k Albertu bude možno odbočit z průběžného pruhu. Také dojde k frézování stávajícího krytu. Pokládka nové asfaltové vrstvy je naplánována na 10. a 11. listopadu,“ informuje zhotovitel stavby společnost STRABAG. V mezičase čekají stavbaře další práce, budou například dofrézovány nerovnosti, vyčistí se komunikace, vyspraví se příčné a podélné trhliny a podobně.

„Jsem rád, že Ředitelství silnic a dálnic ČR ve spolupráci se zhotovitelem stavby naplánovali tyto práce na noční hodiny, v čase od 00:15 do 04:00 hodin. Omezení dopravy pro občany bude tedy minimální. Tímto směrem bychom chtěli jít v budoucnu, tedy pracovat na opravách komunikací v noci, a to v lokalitách, kde nebudou rušit noční klid občanů,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Lobezská, Revoluční, Dlouhá.

Ředitelství silnic a dálnic ČR rozdělilo práce na opravě silnice I/26 – Rokycanská do dvou etap. První etapa je již dokončena a zahrnovala opravu povrchu stávající vozovky v Rokycanské ulici od úseku přibližně 200 metrů nad křižovatkou Masarykova – Rokycanská, až po křižovatku u Gambrinusu. Druhá etapa, na níž se nyní pracuje, zahrnuje prodloužení obou odbočovacích jízdních pruhů ve směru na Zruč-Senec a Doubravku a opravu daných povrchů. Dopravní omezení skončí do konce listopadu tohoto roku.

Na jaro příštího roku se přesune část stavby, která zahrnuje opravu křižovatek Rokycanská a Masarykova a Rokycanská a Jateční.