Rokycany trápí nepořádek. Odpadky se válely i blízko radnice

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 14. duben 2021 11:31
popelnice Zdroj: ZAK TV

S lidmi, kteří po sobě zanechávají nepořádek, se už dlouhodobě potýká město Rokycany. Na poslední případ upozornila veřejná skupina na sociální síti. Jednalo se o vysypané popelnice ve Smetanově ulici, jen kousek od radnice.

Zdroj: facebooková skupina Rokycany

Historické centrum města, Smetanova ulice. U popelnic to vypadá, jakoby tam někdo něco hledal a vyhazoval z nich odpadky. A není to prý poprvé. "Nevím, kdo to konkrétně udělal, ale v Rokycanech to je normální. To se tady děje dennodenně po celém městě," přiznává jeden z Rokycanských.

Podle obyvatel města není Smetanova ulice jediná, kde se nachází podobný nepořádek. "Mohu k tomu říci jenom to, že je mi líto, že občané, kteří možná někoho viděli, jak to tam vysypává, nezavolali na linku 156. Městští policisté, kteří to mají přes náměstí, tam mohli být do pár minut. Kdyby nám to někdo nahlásil oficiálně, tak už to ráno mohlo být uklizené a nemuselo to budit takové pohoršení," uvedl starosta Rokycan Václav Kočí.

Právě městská policie by měla podle obyvatel pořádek v ulicích lépe hlídat. Třeba během pochůzkové činnosti. "Policisté procházejí, tak by to měli vidět a něco udělat. Ale totéž bývá třeba u holobytů, kde jsou zvláštní lidi. Tam to policie hlídá. Vždycky odpad nechají odvézt, ale do týdne je to tam znova," uvedl jeden z obyvatel. K holobytům přitom radnice nechala přistavit kontejnery a donutila místní obyvatele, aby odpadky uklidili. Od té chvíle se alespoň v této části Rokycan podle našich informací situace zlepšila.

Více o nepořádku v ulicích Rokycan se dozvíte v reportáži ZAK TV v premiérovém vysílání ve středu od 17 hodin.