Rozjetá Plzeň si poradila se Zlínem. Vyhrála už popáté v řadě!

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 10. říjen 2021 18:49
Rozjetá Plzeň si poradila se Zlínem. Vyhrála už popáté v řadě! ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Pátou výhru v řadě si připsali na konto hokejisté Škody Plzeň. Jejich formu na vlastní kůži poznal trápící se Zlín, který se v zápase dlouho držel jen díky výkonu brankáře Kašíka. Po dvou třetinách byl ještě stav 2:1, ve třetí ale indiáni kontrolovali hru, přidali další dvě trefy a zvítězili 4:1.

Úvod vyšel indiánům ideálně. Po vyloučeních na obou stranách se při hře 4 na 4 prosadil tvrdou ranou z pravého kruhu Jakub Kindl a Škodovka už po 117 vteřinách vedla. V 8. minutě měl po skvělé práci Kodýtka obrovskou šanci Schleiss, Kašík ale podržel Zlín a vzápětí měl i velkou porci štěstí, když dorážka Kantnera proletěla brankovištěm. Ve 13. minutě se do ojedinělé příležitosti dostal i Zlín, Honejsek ale skákavý kotouč netrefil. Plzeň pak ještě přitopila pod kotlem a předváděla jednu oku lahodící akci za druhou. Výborný Kašík ale odolal tutovkám Kantnera, Langa, či Graňáka.

Hned na začátku druhé části dostali hosté k dispozici přesilovku. Tu sice nevyužili, ale těsně po návratu vyloučeného Bulíře srovnal Mikúš, který procedil puk pod mezi výstrojí Svobody. Indiáni ale po inkasovaném gólu znovu přepnuli na vyšší stupeň a ve 32. minutě si vzali vedení zpět. V přesilovce dorážel Blomstrandovu střelu Gustaf Thorell. O čtyři minuty později se vyhozený puk dostal až k Honejskovi, jeho pokus o blafák ale Svoboda přečetl. Těsně před druhou sirénou dohrál zbytečně Kubiš Kaňáka a vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu.

Do třetí třetiny vstoupila Škodovka s dlouhou přesilovkou, jenže ji nesehrála vůbec dobře a Kašík neřešil žádný větší problém. Naopak ve 46. minutě hráli přesilovku hosté a Svoboda měl co dělat se zakončením Šlahaře. V 50. minutě jel na branku Zlína osamocený Kantner, Kašík ale odolal. Hned o minutu později už Ševci kapitulovali. Po buly se do střely opřel Ludwig Blomstrand a síť za Kašíkem se rozvlnila potřetí. V 53. minutě už to bylo 4:1. Blomstrand našel v přečíslení Michala Bulíře, a ten těžký puk ze vzduchu trefil dokonale. Ve zbytku utkání už si domácí situaci nijak nekomplikovali a v klidu dovedli duel k vítězství.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme dobrý vstup do utkání, rychle jsme dali gól. Naše hra byla dobrá, mohli jsme rozhodnout celý zápas. Ve druhé třetině jsme trochu vypadli z rytmu a umožnili soupeři vyrovnat. Dobře, že jsme vzali vedení zpět. Ve třetí třetině už jsme opět měli více ze hry a dali zaslouženě dva góly. Jsem strašně rád, že jsme tento víkend zvládli za šest bodů. Klukům patří dík. Těsně před utkáním se mi narodila vnučka, dali mi kluci hezký dárek."