Sbírka splnila třiaosmdesát vánočních přání maminek a dětí v tísni

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 23. prosinec 2022 09:10
Sbírka splnila třiaosmdesát vánočních přání maminek a dětí v tísni Foto: Holky holkám

Třiaosmdesát vánočních přání maminek a dětí v tísni splnila letošní sbírka dárků, kterou už posedmé pořádala plzeňská iniciativa Holky holkám. Dárci nakoupili dárky v celkové hodnotě převyšující 160 tisíc korun. Všechny dárky už byly navíc předány do domovů sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Plzni, Klatovech a Havlovicích a další potěšily maminky, které vedou plzeňský Šatník pro samoživitele, a jejich děti.

„Letos si jedna maminka přála matraci a několik dalších si napsalo o kuchyňského robota, což byly asi historicky nejdražší dárky. Je fantastické, že i tahle přání naši Ježíšci vyslyšeli,“ říká iniciátorka aktivit Markéta Čekanová.

V minulých dvou letech se lidé vlivem covidových omezení naučili ve větší míře nakupovat na e-shopech, a to se odrazilo i ve sbírce Holky holkám. „Už je naprosto běžné, že nám dárky posílají i lidé, kteří nejsou z Plzně. Letos podruhé byla mezi štědrými dárci i paní, která žije v Americe,“ říká Alena Kozáková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně, v jejíchž prostorách se dárky shromažďují.

Mezi dárci, kteří rozzářili Vánoce maminkám a dětem v tísni, byli nejen jednotlivci. Do akce se zapojily i celé skupiny kolegů a kamarádů. Nechyběli ani dárci, kteří se navzájem neznali a spojili se ke koupi vybraného dárku prostřednictvím sociálních sítí.