Senior z Plzně našel peněženku s 28 tisíci korun, svůj nález poctivě odevzdal

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 20. říjen 2022 14:14
Senior z Plzně našel peněženku s 28 tisíci korun, svůj nález poctivě odevzdal ilustrační, foto: Pixabay

Začátkem týdne dorazil na služebnu Městské policie Plzeň starší muž, aby odevzdal nalezenou peněženku s vysokým finančním obnosem. Strážníci již nález vrátili majiteli.

O tom, že jsou poctiví lidé stále mezi námi, se opětovně přesvědčili strážníci v Plzni. V úterý v odpoledních hodinách jim 75letý senior odevzdal peněženku, kterou našel na trávníku u zastávky MHD. Uvnitř byl finanční obnos 28 tisíc Kč, osobní písemnosti a doklad, ze kterého bylo zřejmé, kdo je majitelem peněženky.

"Strážníci si nejprve ověřili u Policie ČR, zda peněženka není hlášená jako ztracená nebo odcizená a poté se vydali za jejím vlastníkem. Svou ztracenou peněženku si majitel přišel převzít na služebnu městské policie. Poctivému nálezci patří za příkladné chování při nálezu cizí věci velké poděkování," uvedla Městská policie Plzeň ve svém prohlášení.

V této souvislosti policisté upozorňují občany, že zatajení nálezu je trestné. "Někteří občané se mylně domnívají, že nalezenou věc si mohou beztrestně ponechat. Tímto jednáním se však mohou dostat do křížku se zákonem. V případě, že hodnota nalezené věci činí nejméně 10 tisíc korun, mohou se ponecháním takového předmětu dopustit trestného činu zatajení věci. A to i tehdy, že s nálezem nijak nedisponují, avšak nevydají ho oprávněné osobě nebo neodevzdají například do ztrát a nálezů,“ informoval mluvčí policie Kamil Marek v rozhovoru pro Deník.