Sezona končí. Energie nezvládla čtvrtý zápas v Olomouci

Od - středa, 15. březen 2023 09:55
Sezona končí. Energie nezvládla čtvrtý zápas v Olomouci HC Energie Karlovy Vary

Pro Energii sezona skončila. Ve čtvrtém vzájemném zápase se Olomouci podařilo vybojovat třetí potřebné vítězství k postupu do čtvrtfinále play-off, čímž pro Karlovy Vary sezona končí.

Už ve 2. minutě získala Olomouc početní výhodu, když se faulem provinil Jiří Černoch. Dvouminutovku Karlovarští zvládli ubránit bez gólové újmy. Až v polovině první třetiny sehráli kohouti signál, který jim zajistil úvodní gól. Káňa si po vyhraném vhazování vyměnil pozici s Jakubem Orsavou, jenž propálil Habala mezi rukou a tělem. Velkou příležitost na srovnání měl David Gríger, po jehož dělovce na vyrážku ale zůstal kotouč pouze ležet v brankovišti. Energetici se snažili Konráda překonat ze všech pozic, které měli k dispozici, ale recept na domácího brankáře se jim nedařilo najít.

Po pár vteřinách měl snížení na hokejce Ondřej Beránek, který se dvakrát pokoušel propasírovat puk za brankáře kohoutů, ale neuspěl. Přes snahu energetiků nakonec skórovali opět domácí. V nepřehledné situaci v karlovarském brankovišti se nejlépe zorientoval znovu Jakub Orsava, který poslal Moru do dvoubrankového vedení. Závěr prostřední části okořenila rvačka Matěje Stříteského s Bambulou a Pulpána s Ondruškem. Všichni účastníci inkasovali pětiminutový trest.

V 50. minutě skončil zápas pro Ondřeje Dlapu, který seslal k zemi Kuska a inkasoval od sudích pětiminutový trest + do konce utkání. Při vlastním oslabení zahrozil Martin Kohout, který se zjevil sám před brankou Olomouce, ale Konrád si i nadále držel čisté konto. Početní převahu nakonec využil Jan Knotek, ke kterému se odrazil puk po Habalově zákroku. Po porážce 3:0 (na zápasy 3:1) tak sezona pro Energii definitivně končí v předkole play-off.