Slovany mají nové hřiště Na Homolce

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 22. duben 2024 15:05

Média

Nové prolézačky, houpačky a další herní prvky mohou využívat děti na hřišti v lesoparku Na Homolce na Slovanech. Jeho slavnostní otevření se za dětského skotačení uskutečnilo v pátek. Od té doby je hřiště ve veřejném provozu.

Lesopark Na Homolce, Plzeň Slovany. Dětské hřiště s novými herními prvky. A hlavně skotačící děti z mateřských škol. Tak vypadalo slavnostní otevření hřiště pro veřejnost. Vybudování nového hřiště měla na starost Správa veřejného statku města Plzně. „Snažíme se pravidelně obnovovat, protože samozřejmě ty prvky postupně dožívají. Jsou to někdy prvky 20 let staré. Takže postupně to obnovujeme na celém území města. Vloni jsme vlastně otvírali takový herní park u Boleveckého rybníka, teď tady na Homolce jsme obnovili prvky a doplňujeme teď momentálně prvky ve Špitálském lese na Doubravce,“ vysvětlil Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně.

Znamená to, že druhý obvod nemusel do obnovy hřiště nijak investovat. Investorem je město. „V tomto případě se obvod nepodílel ničím, protože tato dvě dětské hřiště Na Homolce a dětské hřiště v Jetelové jsou ve správě města. My jsme se nepodíleli finančně, takže o to více městu děkujeme za ty náklady. To je hřiště z přírodních prvků, doufám, že se bude dětem líbit. Za mými zády si možná už i hrají, a že bude bezúrazové,“ řekl starosta druhého obvodu města Lumír Aschenbrenner. „To hřiště takové velikosti stojí něco kolem milionu korun, ale my se snažíme i třeba jen nahrazovat některé prvky, které aktuálně už jsou ve špatném stavu a je potřeba jen třeba vyměnit část. Takže je to kolem půl milionu až milion korun ta oprava,“ prozradil Richard Havelka, na kolik takové hřiště vyjde.

Na Homolce je nové hřiště pro děti foto TV ZAK