×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Stýskalo se mi po partnerce, hájí se muž, který utekl z karantény

Zveřejněno v Krimi
Od - čtvrtek, 5. srpen 2021 11:29

Krátce po obvinění prvního z mužů, který měl vědomě šířit koronavirus, se policii podařilo vypátrat i jeho kamaráda. Oba muži utekli v půlce března z karanténního místa na plzeňské Doubravce, přestože věděli, že jsou nakažení nemocí COVID 19. Třicetiletému bezdomovci se podle svých slov stýskalo po partnerce, proto prý karanténu opustil.

Policisté našli třicátníka ve středu v Plzni na Borech. „Po následném podání vysvětlení k uvedené záležitosti vyplynulo, že i když byl muž se svým zdravotním stavem obeznámen, měl izolaci porušit. Dle jeho slov byl důvodem stesk po své partnerce, která byla tou dobou také v izolaci, ale v jiném karanténním zařízení v Plzni,“ uvedla mluvčí Policie ČR Veronika Hokrová.

Muž utekl se svým kolegou z bývalé školy na Doubravce 19. března, kdy v Česku stoupaly počty nakažených a platil nouzový stav. V karanténě tak vydrželi pouhé 4 dny a podle policie se tak provinili zločinem šíření nakažlivé lidské nemoci. „Za tento skutek může hrozit v případě pravomocného odsouzení až osmiletý trest odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí.