Šumava hlásí ideální podmínky pro lyžaře. Sněhu dost i slunečné počasí

Zveřejněno v Z regionu
Od - čtvrtek, 3. březen 2022 11:39
Šumava hlásí ideální podmínky pro lyžaře. Sněhu dost i slunečné počasí ilustrační. Foto: Ski areál Špičák

Západočeská část Šumavy hlásí stále dobré podmínky pro lyžaře. Na sjezdovkách šumavského Špičáku aktuálně leží mezi 30 až 70 centimetry sněhu. Všechny sjezdovky i vleky v největším šumavském areálu jsou v provozu.

„Díky nočním mrazům, které přetrvávají i během časného dopoledne je lyžování za slunečného počasí parádní především do oběda. Sjezdovky jsou v tuto dobu tvrdé a drží. Odpoledne už jsou teploty nad nulou, takže sníh nataje,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Večerní lyžování se tady pravidelně koná každý pátek, sobotu a středu vždy od 18,30 hodin na osvětlené Spodní Šanci.

Návštěvnost si stále díky turnusům jarních prázdnin (tento týden je ze spádových okresů mají například Klatovy) drží vysokou únorovou křivku. V pracovních dnech týdne tady lyžuje okolo 1500 lidí, o víkendech okolo 2000. Návštěvní vrcholy pak kopírují denní podmínky. Většina lyžařů je na svazích od 9,30 do cca 12 hodin, pak počty klesají. 

Jak našemu serveru Plzeň.cz potvrdila Barbora Kučerová z železnorudského infocentra - v Železné Rudě jsou v provozu areály Špičák, Nad Nádražím - Belveder, Samoty, Weissova louka, Alpalouka, Goldhof a Debrník, jezdí i lanovka na Pancíř.  Pro běžkaře jsou je stále sjízdná většina tras, někde už si musí dávat pozor na vytátá místa - například mezi Belvederem a Hofmankami. Včera byly strojově upraveny okruhy Polomský a Pošťák. 

Autor: A. Jančová