Teplo v Plzni nezdraží!

Zveřejněno v Z regionu
Od - pondělí, 19. září 2022 13:02
Teplo v Plzni nezdraží! zdroj: PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ

Plzeňská teplárenská zahájila informační kampaň, ve které lidi uklidňuje, že se nemusí bát zdražování tepla. Je tak pro obyvatele západočeské metropole energetickou jistotou v nejisté době.  

Město Plzeň chce nezdražením tepla ulevit občanům, aby se mohli připravit na výrazné zdražení elektřiny a plynu, což jsou komodity, které nemůže ovlivnit. Cena tepla zůstane pod hranicí 600 korun za 1GJ a bude tak stále nejlevnější v České republice.

Plzeňskou teplárenskou vlastní město z 65 procent a zbytek skupina EPH miliardáře Daniela Křetínského. V roce 2023 se podle generálního ředitele Plzeňské teplárenské Václava Paška nezvýší ceny pro obyvatele, ani institucím typu škol, ani firmám, které jsou napojené na centrální zdroj vytápění.

Tento krok si Plzeňská teplárenská může dovolit nejen díky dobrému dlouholetému hospodaření, ale zejména díky tomu, že Plzeňská teplárenská není jakkoliv závislá na dodávkách plynu z Ruska. Jejím zdrojem vytápění je komunální odpad, který se zpracovává ve spalovně v Chotíkově, biomasa v podobě štěpky a zbytek spotřeby doplňuje hnědé uhlí.

Plzeňská teplárenská dodává teplo do více jak 54 tisíc plzeňských domácností, což představuje přibližně 163 tisíc obyvatel města z celkového počtu 180 tisíc obyvatel Plzně. Současně dodává teplo i do škol, školek, zařízení sociální péče, zdravotnických zařízení a plzeňských firem. Ani pro ně se cena odebíraného tepla v roce 2023 nezmění.