Jakub Horyna

Jakub Horyna

Pozvání do lázeňského hotelu Falkensteiner Spa resortu Mariánske Lázně znělo lákavě. Jednak jsem v Mariánských Lázních delší dobu nebyl a jednak jsem neodolal vidině zrelaxovat po poměrně sportem stráveném létě. Jen pár týdnů se tohle město na západě Čech pyšní zápisem do seznamu UNESCO jako jedenácté lázeňské město na světě. A co vlastně tyto lázně v dnešní uspěchané době nabízí, na vše je tak málo času a strávit někde tři neděle je prakticky nemožné, vrtalo mi hlavou při cestě na západ Čech.

Velkým překvapením je čerstvě upečená koalice v centrálním plzeňském obvodu. Vítězné hnutí ANO se totiž na Trojce domluvilo s Piráty, STAN a TOP 09, která jako první v Plzni dala vale projektu SPOLU. ODS s KDU-ČSL tak na Trojce míří do opozice.

pátek, 23. září 2022 11:47

Vzkaz Plzeňanům od Romana Zarzyckého

Vážení Plzeňané,

Tomáš Drápela je bývalý generální ředitel Plzeňské teplárenské, který v energetice působí už přes 25 let. Zeptali jsme se ho proto na několik otázek, které s energiemi souvisí. 

Ve čtvrtém městském obvodu je kandidátem na starostu za koalici SPOLU dosavadní úspěšný místostarosta čtyřky Zdeněk Mádr.

Už tento pátek a sobotu Plzeňané rozhodnou, jakým směrem se bude město Plzeň s jednotlivými městskými obvody ubírat. Nová městská koalice bude mít zásadní vliv na investice, dotační politiku nebo ceny služeb a energií.

Na jedničce vede koalici SPOLU do voleb úspěšná a osvědčená starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová.

Na Slovanech funkci starosty za koalici SPOLU obhajuje starosta městského obvodu a senátor Lumír Aschenbrenner.

Kandidátku koalice SPOLU v třetím městském obvodě vede velmi silná sestava. Kandidátem na starostu je zkušený dosavadní první místostarosta centrálního městského obvodu Petr Baloun.

Developerská společnost CTP se zabývá stavbou a pronájmem výrobních a komerčních prostor. Konkrétně v Plzni provozuje a vlastní zhruba jednu třetinu výměry Borských polí. V rámci partnerské spolupráce se firma snaží podpořit zajímavé regionální akce v Plzeňském kraji.

Strana 1 z 8