Vladimír Čermák

Vladimír Čermák

Už podeváté se v sobotu 18. května otevřely plzeňské dvorky. Za dobu svého konání se staly oblíbenou akcí nejen mezi obyvateli města Plzně, ale i návštěvníky z celého Plzeňského kraje.

Plzeňané si ve středu 15. května mohli nechat prohlédnout kožní znaménka přímo na náměstí Republiky. A to v rámci akce Den prevence melanomu s VZP a MO Plzeň 3.

pondělí, 13. květen 2024 13:30

VIDEO: V Plzni skončil Festival stepu

V sobotu 11. května vyvrcholil velkou show v Měšťanské besedě jubilejní desátý Plzeňský stepařský festival. Už dopoledne se na venkovním jevišti U Branky střídaly s ukázkami svých skladeb stepařská studia a skupiny. Odpoledne proběhl v DEPU2015 otevřený workshop pro veřejnost.

Jubilejní 10. ročník Plzeňského festivalu stepu zahájil ve čtvtek v 17 hodin tzv. Flash mob, do nějž se zapojila zhruba stovka účastníků. Mezinárodní festival, který je největší stepařskou akcí na západě Čech, potrvá až do neděle 12. května.

V Plzni dnes vyvrcholí oslavy osvobození města americkou armádou. Slavnosti svobody se konají opět za účasti potomků amerických a belgických veteránů, kteří Plzeň před 79 lety osvobozovali pod velením generála Pattona. Od pátku do neděle byl součástí i bohatý kulturní program s hlavní scénou na náměstí Republiky, s country a folk scénou před Patton Memorial Plzeň a LIBÉ RTY scénou v Kopeckého sadech.

Spoustu zábavy pro malé i velké nabídla Májka na Trojce. Návštěvníci si mohli užít nejen koncerty, ale také autogramiády, soutěže či dílničky.

Jak už jsme informovali, Bolevecká rybniční soustava je ve skvělé kondici, naposledy tom tak bylo údajně v roce 2017. Pomohla příroda, u Velkého Boleveckého rybníka také dočerpávání přečištěné vody z Berounky. Plavce jistě potěší, že svou činnost už také zahájil víceoperační stroj Bolek pro sklízení rozmnožené vegetace, což má mimo jiné i velký význam pro bezpečnost.

Už podesáté se letos uskutečnil Festival Treffpunkt. Tradiční bavorsko-české setkání u stylové hudby, dobrého pšeničného i plzeňského piva a chutného jídla, se konalo od čtvrtka do soboty vyzdobené autobusové hale a nově i na nádvoří DEPO2015.

Ve čtvrtek v podvečer byly zahájeny v areálu Brány do Borského parku koncerty, které se budou konat každý čtvrtek v průběhu měsíce května a června od 19 hodin s pestrou škálou kapel různých žánrů.

Tradiční akci Jarní taneční vínek pro seniory uspořádalo v pondělí 22. dubna vedení centrálního plzeňského obvodu.

Strana 1 z 11