Jakub Horyna

Jakub Horyna

pátek, 29. červenec 2022 06:45

Pozor piráti silnic. Policie má Ferrari!

Ferrari F 142 – 458 Italia. Supersport, kterým se od července pyšní vozový park Policie ČR. Podle PR odborníků jde ale jen o další facku, kterou vládní koalice vlepila voličům.

V úterý odpoledne definitivně vypršel termín pro podání kandidátek stran, hnutí a uskupení, které se chtějí ucházet o přízeň voličů v komunálních volbách. A například pohled na odhalený seznam hnutí STAN, může leckoho zarazit. Objevuje se na ní velmi častý, skoro až vyhlášený přeběhlík Ludvík Rösch či Petr Náhlík, který v minulých měsících opustil KDU-ČSL.

Několikaletý kolotoč kvůli střetu zájmů Andreje Babiše zřejmě dojezdil. Česko má podle Evropské komise za Babišův střet zájmů zaplatit „neskutečných“ 1,1 milionu korun. Je to směšné nejen s ohledem na výši sankce, ale i s ohledem na to, že Andrej Babiš nahlas nevylučuje návrat do byznysu.

Nová vláda více povídá, než koná, a i když se vládní politici tváří, že každému z nás prodávají Maserati, ve skutečnosti nám prodávají sotva Škodovku. Pod malebnými slovy o hodnotách a demokracii nejsou žádné činy ani plán, jak lidem fakticky pomoci nebo jak konsolidovat finance. Projev Petra Fialy a slova Zbyňka Stanjury jsou toho důkazem.

Vít Rakušan se coby předseda skandály prolezlého hnutí STAN snaží zachovat klid a hrát na notu, že hnutí STAN všechny své kauzy řeší hned a nekompromisně. To ale není a ani nemůže být omluva za to, jakou paseku jedna z nejmenších politických stran ve Sněmovně v uplynulých měsících nadělala. Reputace České republiky utrpěla další zásadní poškození.

Klasická slova Jana Wericha se stala mottem kandidáta politického uskupení Ta Pravá Plzeň, Jana Šneberka. Jeho vzdělání, životní zkušenost i rodinná tradice ho přivedly k myšlence zapojit se do volebního klání v letošních podzimních komunálních volbách. S čím do voleb jde? Která z oblastí života Plzeňanů by byla v jeho kompetenci v případě volebního vítězství?

O přízeň voličů se v podzimních komunálních volbách bude ucházet také uskupení Ta Pravá Plzeň. Jaké mají plány? Co chtějí obyvatelům Plzně nabídnout? Zeptali jsme se lídra, kandidáta na primátora, podnikatele a manažera Pavla Šrámka.

pátek, 27. květen 2022 06:47

Kraj chce odkoupit budovu lázní

Plzeňský kraj chce zachránit budovu bývalých městských lázní v centru západočeské metropole. Dříve krásná budova dlouhá léta sloužila Plzeňanům a v době otevření dokonce patřila k největším a nejmodernějším zařízením svého druhu v Čechách. Teď je ale na budovu žalostný pohled. Chátrá a využívají ji jen paintballisté jako své hřiště. Jaký bude její další osud a neskončí lázně podobně jako kulturní dům Peklo, o který případní investoři nejeví zájem a se kterým si město Plzeň neví rady?

Nečekané podpoře se těší kandidát na příští hlavu státu – šéf odborářů Josef Středula. Podpořil ho nejen Miloš Zeman, ale dokonce i Miroslav Kalousek. Šéf odborářů se tak okamžitě stal horkým adeptem na příštího prezidenta.

Výhra Pirátů, prohra všech ostatních. Takový je účet politického převratu v Plzeňském kraji, který byl dokonán v pondělí na krajském zastupitelstvu. Na něm byl zvolen do křesla hejtmana Rudolf Špoták z pirátské strany, která ve volbách získala pouhých 13 procent.