Jakub Horyna

Jakub Horyna

Kandidát na primátora města Plzně je za hnutí ANO Roman Zarzycký. Pokud uspěje ve volbách, chce lidem v Plzni především pomoci s náklady. Jak se staví k dalším tématům? Čtěte v rozhovoru.

čtvrtek, 22. září 2022 06:58

Senátor musí řešit velké problémy regionu

Letiště Líně, bezpečnost v Plzni, obchvaty a silnice na jižním Plzeňsku a konkrétní pomoc lidem v ekonomické krizi. To jsou klíčová regionální témata, která chce řešit kandidát do Senátu Josef Váňa.

středa, 21. září 2022 06:55

Bojovat až do konce

Bývalý člen Horské služby, biatlonista i horolezec. Ale hlavně nejslavnější český žokej. Příběh Josefa Váni by vystačil na několik životů. Tenhle malý velký muž teď bojuje o Senát. Byli jsme se za ním podívat na tréninku dostihových koní.

úterý, 20. září 2022 10:37

Po pádu je vždy potřeba vstát a jít dál

Josef Váňa patří mezi naše nejúspěšnější sportovce všech dob. Osmkrát vyhrál Velkou pardubickou jako žokej, jedenáctkrát jako trenér. Teď zkouší zvítězit v klání o senátní křeslo v obvodě zahrnujícím Plzeň Slovany, okres Plzeň – jih a část okresu Klatovy.

pondělí, 19. září 2022 15:36

Spor o vodu dále graduje!

Spor o to, jestli byla v potrubí do Velkého boleveckého rybníka v době slavnostního uvedení do provozu upravená voda z Berounky, nebo pitná voda z vodovodního řadu, dál graduje. A to dokonce tak, že město zvažuje podání žaloby na starostu Malesic Aleše Tolara, který informaci o pitné vodě zveřejnil na sociální síti. Podle něj město lidem lže. Město to naopak vyvrací.

pondělí, 19. září 2022 13:02

Teplo v Plzni nezdraží!

Plzeňská teplárenská zahájila informační kampaň, ve které lidi uklidňuje, že se nemusí bát zdražování tepla. Je tak pro obyvatele západočeské metropole energetickou jistotou v nejisté době.  

Teď není čas na experimenty, teď potřebujeme primátora do časů dobrých i zlých!

Statutární město Plzeň v pátek 16. září informovalo o spuštění nového systému na napouštění vody do Velkého Boleveckého rybníka. V souvislosti se slavnostním spuštěním tohoto díla se na sociální síti objevily informace o tom, že Plzeň při prezentaci díla nepoužila vodu z řeky Berounky, ale „pitnou vodu odebranou z vodovodu“.

Sociální demokraté dál šíří nepravdy o možném konci letecké záchranné služby (LZS) na letišti v Líních. Jak před několika dny uvedl server Plzeň.cz, informace o ohrožení letecké záchranné služby v Líních nejsou pravdivé. Sociální demokraté ale i přesto přišli s dalším tvrzením, proč je vzlet záchranářských vrtulníků z Líní ohrožen. Dezinformace tak šíří dál.

Teploty vody se v blížící krizi rozhodně snižovat nebudou. Teplota vody zůstane i v době zdražování energií stejná. Nebude se v žádném případě snižovat, jak někdo šíří nesmyslnou fámu, což je stejný nesmysl, jako by se říkalo, že Vám v restauraci budou dávat syrová jídla. Nikdo by pak do restaurace, ani do studené vody v bazénu přeci nechodil.