Vybrané hrady a zámky nabízí speciální předvánoční program

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 2. prosinec 2022 07:29
Vybrané hrady a zámky nabízí speciální předvánoční program Ilustrační foto: Peggy Kýrová

V sobotu se můžete vypravit na vodní hrad Švihov, hrad Rabí či zámek Zbiroh. Užijte si výlet na vybrané hrady a zámky, které si pro své návštěvníky připravily speciální předvánoční program.

Adventní prohlídka hradu Švihov se pořádá mezi 10:00–14:00.
Užijte si hrad v předvánoční atmosféře. Můžete navštívit upravený prohlídkový okruh Hrad a také výstavu Za tajemstvím Popelčina střevíčku. Prohlídky se budou konat každou adventní sobotu, tedy 3., 10. a 17. prosince, ale také mezi svátky od 27. do 30. prosince vždy od 10:00 do 14:00.

Nebíčko a peklíčko na Rabí
Mikulášská oslava na hradě začíná v 11:00. A co vás čeká? V nebi plném andílků si pohrajete a zasoutěžíte v několika andělských zastaveních. U nebeské brány pak můžete pošeptat do ucha sv. Mikuláši svá tajná vánoční přání. Pro malé i velké zlobivce je připraveno začouzené peklíčko v hradním sklepení. Již nyní si Lucifer s čertíky připravuje malá šibalská překvapení a také pilně zapisuje do Knihy hříchů všechny špatné skutky.

Zámek Zbiroh zve ve 14:00 a v 16:00 na Vánoční prohlídky
Vánoce na zámku? Tak to je zcela bez nadsázky dotyk pohádky! Zámek Zbiroh láká na prohlídku vánočně vyzdobené expozice a výklad obohacený o informace o vánočních zvycích v dějinách za doprovodu vánočních koled. Prohlídkový okruh zahrnuje i zámeckou kapli. Rezervace je nutná naTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..