Tipy na víkend

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 13. říjen 2022 18:00
Tipy na víkend Ilustrační foto: FB Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci

Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu? V Plzni a okolí to žije a tak vám přinášíme několik tipů, jak naložit s volným časem. Pojďme se podívat na to, co stojí za to vidět.

Pátek 14. 10.

Kamil Střihavka & The Leaders Acoustic Band!

KD Šeříková 20:00

Od metalu přes hard rock až po muzikály – všude, kde se Kamil Střihavka během své bohaté kariéry objevil, tam zanechal výraznou stopu. V souvislosti s jeho jménem a hlasem se většinou objevují označení jako osobitý či výjimečný, a takový bude jistě i jeho říjnový koncert v plzeňské Šeříkovce. Kovboj z Teplic nebo také rockový Ježíš, chcete-li, do Plzně dorazí s akustickou verzí svojí dlouholeté kapely The Leaders s ostřílenými muzikanty v sestavě.

Tři siláci na silnici

Divadlo Alfa 9:00 (a další představení 15. 10. v 15:00)

Číslo tři patří mezi nejdůležitější pohádková čísla: tři jsou kůzlátka, prasátka, zlaté vlasy… a také dcery a synové. V případě Tří siláků na silnici jsou to tři drsní motorkáři.
Častý spolupracovník Divadla Alfa, liberecký dramatik a dramaturg Vítek Peřina napsal pohádkovou komedii, v níž se prohánějí mládenci na silných strojích a musí se postavit padouchovi s kamionem. „Zdálo by se, že pohádka, která voní benzínem, bude spíš pro kluky, ale holčičky také s vervou fandí. A děti jsou nadšené i z živé kapely a rockové hudby,“ přidává zkušenosti z představení dramaturgyně Petra Kosová.
Tři siláci na silnici jsou typickou inscenací pro celou rodinu.

Terapie sdílením LIVE

Měšťanská beseda 20:00

Přednáška o vztazích s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem
Dnes už kultovní projekt #terapiesdilenim má své pevné místo v online světě a úspěšně pomáhá i mimo něj. Protože do lidských vztahů vstoupily mobilní telefony a messengery, komunikace prochází turbulencí, na kterou se učíme reagovat. Povídat si o tom s vámi budou Ester Geislerová a terapeut Honza Vojtko.

International Road Movie Festival

Jediný festival road movies v Evropě. Více píšeme zde.

Sobota 15. 10.

Mezinárodní den archeologie: Archeologie dětem

Západočeské Muzeum v Plzni 10:00 – 18:00

Vzdělávací program pro děti, volný vstup do expozice Archeologie a Historie, Plzeňské městské zbrojnice a do ateliéru

Spojené kytarové orchestry Crazy Strings & KFC(h)

Korandův sbor 17:00

Hudební díla Vangelise, Vivaldiho, Cohena, ale například i latinskoamerické tradicionály nebo skladby z filmů Piráti z Karibiku či Dobytí ráje, zazní v sobotu 15. října v plzeňském Korandově sboru na Anglickém nábřeží 13. Představí se zde spojené kytarové orchestry Crazy Strings z Plzně a KFC(h) s hudebníky z Kraslic, Františkových Lázní, Chodova a Lubů u Chebu. Kromě samostatných vystoupení orchestry zahrají i několik společných skladeb. Na jednom pódiu se tak místy představí více než tři desítky hráčů. Koncert v Korandově sboru je třetím společným koncertem těchto těles a rozhodně stojí za vaši pozornost! Vstupenky zakoupíte na místě a na www.plzenskavstupenka.cz

Neděle 16. 10.

Svatohavelské posvícení

A k tomu možnost komentované prohlídky U Matoušů 10:00 – 16:00

Tradiční posvícení se konalo první neděli po svatém Havlovi již od konce 18. století. Přijďte na Selský dvůr U Matoušů proniknout do chutí a vůní, vyzkoušet si stará řemesla nebo nakoupit krásné dárky pro své blízké. Připravena je i komentovaná prohlídka stavení, kde se dozvíte, jak se žilo a bydlelo na statku před sto padesáti lety. Vydejte se tedy v čase zpět a zažijte posvícení na statku z konce 19. století. Vstupné na akci je zdarma.

O probíhajících výstavách píšeme zde.