Kam vyrazit o víkendu? Přinášíme kulturní tipy!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 20. říjen 2022 18:00
Kam vyrazit o víkendu? Přinášíme kulturní tipy! Ilustrační foto: FB U Lidušky

Třetí říjnový víkend klepe na dveře a my vám přinášíme několik tipů, jak si zpříjemnit dny volna.

Pátek 21. 10.

Farmářský bál v Plzni
Již popáté přivítá tancechtivé návštěvníky v Saloonu Roudná. Opět vystoupí The Shower - Oldies Revival Band, dále se můžete těšit na Holky Od Podkovy, Dance by Lion's a poprvé i na minikabaret známého plzeňského dua Dubnička-Lahoda. Na stolech zůstává vše při starém, opět na vás budou čekat tradiční ochutnávky farmářských dobrot a v závěru bálu i vyhlášená jedlá tombola. Večerem bude jako vždy provázet Stanislav Jurík, kterému patří dík i za celou organizaci. První farmářský bál se konal 7. dubna 2017 a odstartoval tak novou plzeňskou tradici. Uspořádala ho majitelka obchodu U Lidušky Iveta Churavá. Proč? Jednoduše proto, aby se mohli setkat zajímaví lidé z okolních farem, ale i různé známé osobnosti Plzeňského kraje  i  v jiném prostředí, než ve kterém jsou zvyklí. Vše je domácké, milé a bezprostřední. Lístky jsou v prodeji u roudenských Lidušek (Na Roudné 1). Zahájení večera je ve 20:00

Sobota 22. 10.

Honza Pták
Divadlo Alfa uvede představení hostujícího souboru Damúza ve 14:00 a v 15:30. Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet. Inscenace vznikla jako semestrální práce studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze.

Podzimní jarmark na zámku Kozel
Šperky, textilní výrobky, keramika a občerstvení, dobové atrakce a tvořivé dílničky pro děti – to vše si můžete užít oba víkendové dny od 10:00 do 17:00. Vydejte se na zámek Kozel na tradiční podzimní jarmark. Čekají vás tu řemeslníci i prodejci občerstvení u stánků rozmístěných v těsném okolí zámku i v parku, který se začíná barvit do podzimních barev. Nakoupíte tu milé drobnosti, šperky, textilní výrobky, keramiku a další řemeslné výrobky pro děti i dospělé. Těšit se můžete i na desítky stánků se skvělým jídlem a pitím. Na své si přijdou i děti, pro něž budou připraveny dobové atrakce a tvořivé dílničky. Atmosféru jarmarku obohatí zvuk dobového flašinetu. Vstupné na jarmark je zdarma.

Neděle 23. 10.

Princezna se zlatou hvězdou na čele
Známou pohádku pro děti uvádí Divadlo eMILLIon v Měšťanské besedě ve 14:30 a v 16:30. Princezna se zlatou hvězdou na čele se navíc v neděli představí i jako balet a to v 15:00 a v 18:00 na Malé scéně DJKT.

O právě probíhajících výstavách se více dozvíte zde.