Trápení v novém roce pokračuje. Škodovka padla počtvrté v řadě

Od - pátek, 14. leden 2022 19:58
Trápení v novém roce pokračuje. Škodovka padla počtvrté v řadě ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně se v novém roce dál trápí. Nevyhráli totiž ani jeden ze čtyř zápasů roku 2022. Ve 41. kole byl nad jejich síly na domácím ledě Liberec, kterému Západočeši podlehli 1:4. Jediný gól Škodovky vstřelil ve druhé třetině Filip Přikryl.

Trenéři Říha s Baďoučkem na utkání s Libercem doslova lepili sestavu. Debutu v modrobílých barvách se tak dočkal plzeňský odchovanec Václav Krliš, který už dvě sezóny působí v Třebíči. Po úvodním oťukávání Západočeši získali velkou převahu a v 6. minutě poprvé vážně zahrozili. Osamocený Schleiss ale z otočky vypálil jen do betonů Kváči. Hosté se probouzeli pomalu, pak už ale jejich šance stáli za to. Svoboda ale nejprve vychytal Šíra a následně Birner trestuhodně minul poloprázdnou branku.

Na první branku se tak čekalo až do 26. minuty. Blomstrand zatáhl za záchrannou brzdu, když na Svobodu ujížděl osamocený Jelínek. A nařízené trestné střílení proměnil Filippi. Za další tři minuty se domácím podařilo srovnat v početní výhodě. Bulířovu střelu hosté srazili a pohotový Filip Přikryl nedal Kváčovi šanci. Pak ale Tygři znovu zabrali a obrana indiánů nestíhala. Jen díky skvělému Svobodovi se nakonec Liberec prosadil pouze jednou, ve 37. minutě se trefil dorážející Rychlovský.

Ve třetí třetině Plzeň přidala na tempu a začala zkoušet své štěstí. Dvě dobré příležitosti měl Přikryl, na druhé straně zase v přesilovce pálil do tyče Klapka. V 53. minutě ale přišlo nahození od modré čáry v podání Melancona a Svoboda přes zakrytý výhled viděl puk až v momentě, kdy ho měl ve své brance. Víc než tři minuty před koncem zkusili indiáni hru v power-play podpořenou vyloučením hostů. Jediným výsledkem byla ale střela Bulíře, se kterou si Kváča poradil. Naopak ještě 19 vteřin před koncem pečetil výhru Tygrů střelou do prázdné branky Gríger.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "První a třetí třetina byla poměrně vyrovnaná, byť soupeř byl silnější v osobních soubojích i na buly. Z toho plyne i to, že měl více ze hry. Ve druhé třetině byl rozdíl markantní. Předčili nás ve všech činnostech. Soupeř zvítězil zaslouženě. Tým se mění každý den, není to pro nás příjemné. Je to těžká situace. Ve druhé třetině nám kvůli vyloučením chodilo do hry asi šest útočníků, akorát se uvaří. Ale určitě se na to nevymlouváme, musíme pracovat s tím, v jakém složení jsme."