Od - sobota, 14. říjen 2023 13:36
Triatlonistka plzeňské akademie Zimovjanová vybojovala páté místo na Světovém poháru v Číně Zdroj: Česká triatlonová asociace

O dosud nejlepší český triatlonový výsledek tohoto roku se postarala Tereza Zimovjanová, která obsadila skvělé 5. místo na Světovém poháru v čínském Čcheng-tu. Z prvního místa se v sobotu 14. října radovali Italka Bianca Seregniová a Němec Tim Hellwig. Zároveň se jedná o nejlepší umístění závodnice klubu Triatlonová akademie Plzeň v kariéře, díky kterému si připsala výrazný počet bodů do olympijské kvalifikace.

Zimovjanová dosud neprožívala šťastnou sezonu. Celý rok bojovala se zdravotními problémy, které ovlivnily její formu i výsledky. Na závěr roku proto vyrazila do Asie, kde absolvuje tři závody Světového poháru. A hned ten první jí vyšel skvěle! Výsledek české reprezentantky je o to cennější, že se závodilo na olympijských distancích, díky čemuž si připsala větší počet bodů do olympijské kvalifikace než z častějších závodů ve sprint triatlonu.

„Mám fakt radost! Byla jsem silná ve všech třech disciplínách, takže jsem poskládala super závod a dosáhla na svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Moje Asie Tour začala dobře a těším se na další závody – už v pondělí odlétám do Jižní Koreji, takže se musím soustředit na dobrou regeneraci,“ napsala z Číny Zimovjanová.

Po 1500 metrech plavání šla Zimovjanová z vody na 12. místě se ztrátou 48 vteřin. „Hodně důležitý byl druhý plavecký okruh, kdy jsem se posunula dopředu, takže jsem pak jela na kole v klidu v prvním balíku,“ popsala česká reprezentantka jeden z klíčových momentů závodu.

Z kola seskakovala po 40 kilometrů dlouhé cyklistické části na páté pozici, z depa ovšem vybíhala ve velmi teplém počasí jako první! „To jsem teda úplně nečekala a byla jsem byla trochu zmatená,“ smála se. „Když mě pak předbíhala nějaká soupeřka, vždycky jsem se sní snažila chvíli běžet. Ale druhou půlku běhu už jsem byla sama a snažila jsem se spíš udržet tempo, protože v posledním okruhu už mi hodně došlo a musela jsem se hodně snažit, abych páté místo udržela. Jsem ale ráda, že po letním zranění nohy jsem se už pořádně rozběhala.“

Před početným davem fanoušků proběhla cílovou rovinkou jako pátá, když ji od medaile dělilo 56 vteřin a od italské vítězky minuta a čtyřicet vteřin.

Už zítra mohou další kvalitní výsledek přidat Petra Kuříková s Tomášem Zikmundem, kteří budou startovat na Světovém poháru v Brazílii.