Tylovo divadlo v Plzni uvede slavný muzikál

Zveřejněno v Kultura
Od - pátek, 3. prosinec 2021 09:45
Tylovo divadlo v Plzni uvede slavný muzikál Foto: DJKT/M. Root

Slavný muzikál o pomíjivosti slávy a nelítostném světě hollywoodského showbyznysu Sunset Boulevard uvede v sobotu v premiéře plzeňské Divadlo J. K. Tyla. V režii šéfa muzikálového souboru Lumíra Olšovského se v hlavní roli zapomenuté filmové hvězdy představí dlouholetá členka muzikálového souboru Stanislava Topinková Fořtová. Inscenace s hudbou jednoho z nejúspěšnějších muzikálových skladatelů Andrewa Lloyda Webbera a libretistů Dona Blacka a Christophera Hamptona měl premiéru v Londýně v roce 1993.

01 Sunset Boulevard DJKT foto Martina Root 4431V České republice mohli diváci Sunset Boulevard vidět zatím jen jednou, ačkoliv je podle názoru mého i mnoha odborníků považován za hudebně nejkvalitnější Lloyd Webberův muzikál vůbec. „Na své si tak přijdou milovníci kvalitní hudby, která skvěle dotváří emotivní strhující hollywoodské drama. Početný orchestr navíc tentokrát hraje ve zcela otevřeném orchestřišti," uvedl dramaturg Pavel Bár.

Příběh zapomenuté filmové hvězdy z nablýskaného prostředí Hollywoodu plného falešného pozlátka režíruje šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský. „Úspěch inscenace stojí na výkonu představitelky hlavní role Normy Desmond, kterou po celém světě vždy hrají ty největší hvězdy. A my jsme tento titul nevybrali náhodou. Je totiž jako šitý na tělo naší plzeňské star Stáni Topinkové Fořtové. Dílo uvádíme jako takový malý dárek k jejímu životnímu jubileu, které oslavila na začátku sezóny," podotkl Olšovský.

Topinková Fořtová přiznala, že se na roli velmi těší, ale doléhá na ní i odpovědnost. "Norma je hvězdou stříbrného plátna, ale s nástupem zvukového filmu je nucena stáhnout se do ústraní. Je to silný, skvostný příběh a pro mě je to výzva v mimořádně emotivním herectví," řekla Topinková Fořtová.

V roli mladého scenáristy Joa Gillise, do něhož se Norma zamiluje a uvěří, že právě on jí pomůže k vytouženému návratu na stříbrné plátno, se představí Pavel Režný. Do role komorníka Maxe byli obsazeni v alternaci operní pěvci Pavel Klečka a Jiří Kubík, v dalších rolích se objeví Charlotte Režná, Lukáš Ondruš a Roman Krebs.