Ukrajinci pořádají kontroverzní Bandera diskotéku, plánovanou akcí se zabývají policisté!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - úterý, 28. únor 2023 19:12
Ukrajinci pořádají kontroverzní Bandera diskotéku, plánovanou akcí se zabývají policisté! Zdroj: Bandera party

Bandera párty. Tak se jmenuje plánovaná akce v objektu diskotéky Aréna, která pobouřila veřejnost v Plzni. Pořádají ji Ukrajinci, kteří ji nazvali podle vůdce ukrajinských nacionalistů v době druhé světové války Stepana Bandery. Celým případem se už zabývají i policisté, silnou nelibost už vyjádřil také primátor města Roman Zarzycký.

"Tohle v Plzni fakt nechci. Apeluji na všechny slušné provozovatele restaurací a dalších zábavních podniků, aby pořadatelům takových akcí neposkytovali prostor," uvedl na sociálních sítích plzeňský primátor Roman Zarzycký. Ten zároveň vyzval ukrajinské občany, aby se v Plzni chovali slušně a poděkoval těm, kteří tak činí. "Bandera byl válečný zločinec, Banderovci mají na svědomí masakry i na československém obyvatelstvu. Podobné akce jsou pro mě nepřijatelné. S ohledem na jejich konání v soukromé provozovně ale máme velmi omezené možnosti. Jsme proto ve spojení s Policií České republiky," uvedl primátor.

Policisté v Plzni o akci ví a podle jejich mluvčí Pavly Burešové se jí už také zabývají. "S náležitou pozorností se věnujeme případu plánované taneční zábavy pod názvem “Bandera party”, která má proběhnout v Plzni. V současné době zjišťujeme a vyhodnocujeme potřebné informace," potvrdila Burešová.