×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Únik nebezpečné kyseliny dusičné ochromil areál mlékárny, na místě zasahují hasiči

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 17. leden 2020 13:45
unik kyseliny Hasiči se připravují na vstup do prostor zasažených kyselinou. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Hasiči zasahují v pátek ráno v objektu mlékárny ve Stříbře na Tachovsku, kde unikla kyselina dusičná. Na místo vyrazily prioritně jednotky určené na zásahy s výskytem nebezpečných látek. Areál firmy byl pro všechny zaměstnance uzavřen. U vstupu do objektu vytvořili hasiči dekontaminační stanoviště, kde se připravovali hasiči pro vstup do ohrožených prostor.

Zásah hasičů v mlékárně ve Stříbře. Foto: HZSPK

"V tuto chvíli máme informaci, že uniklo asi 600 litrů kyseliny dusičné z poškozené nádrže. Látka se prozatím nedostala mimo objekt strojovny. Nikdo nebyl zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Zasahujícím hasičům se podařilo vyteklou kyselinu dostat do záchytné jímky a částečně ji neutralizovali pomocí sody.

Na miste byly jednotky hasičů ze stanice Stříbro, Tachov, Nýřany, Košutka, experti z laboratoře v Třemošné a také dobrovolní hasiči ze Stříbra. Pouze z preventivních důvodů hasiči evakuovali z objektu 11 administrativních pracovníků.

Na místě události měli záchranáři ve své péči čtyři ženy. "Všechny jsou v pořádku nevykazují žádné známky intoxikace a budou po kontrole propuštěny domů," doplnila informaci mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.