Úspěšný plzeňský jachtař jde do vězení!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 8. květen 2021 08:56
david krizek David Křížek

Několikanásobný mistr republiky, plzeňský jachtař David Křížek jde na 3,5 roku do vězení. Informaci už na sociálních sítích potvrdila i jeho žena, bývalá miss Lucie Křížková (rozená Váchová).

Křížek měl být součástí skupiny, která se podílela na vykradení Metropolitního spořitelního družstva, tehdejší největší kampeličky v České republice. Plzeňský jachtař měl následně požádat o úvěr 28 milionů korun. Peníze pak následně na popud jeho známých přeposílal dál. Na podzim se u soudu ke své vině přiznal a dostal podmínku. Státní zástupce se ale odvolal a vrchní soud v tomto týdnu rozhodl o 3,5letém nepodmíněném trestu.

"Je to devět let, co se můj muž David stal nástrojem trestného činu. Z naivity a důvěřivosti byl loutkou ve dvou společnostech, které způsobily milionové škody," uvedla Lucie Křížková. Podle ní se do světa byznysu její manžel dostal nakrátko v době finanční nejistoty po nevydařeném oceánském projektu. Pomocnou ruku mu nabídl tehdejší “kamarád”. "Práce marketingového manažera ho bavila, pracoval na nadějných projektech, jeho důvěra ve zkušené podnikatele ale byla zneužita. Podepisoval, byl ujišťován, že vše je naprosto legální a neměl důvod nevěřit lidem, kteří jsou ve svém podnikání úspěšní. Ale neznalost neomlouvá. To víme," uvedla.

Na milionových podvodech podle Křížkové úspěšný jachtař neprofitoval. "Sám musel skoro celý svůj majetek, na který si poctivě vydělal, rozprodat, aby měl z čeho zaplatit dluhy a právníky. David udělal chybu, za kterou teď bude pykat. S Davidem žiji 15 let. Skoro 12 let jsme manželé. Znám ho jako poctivého, pravdomluvného a milujícího člověka. Pevně za ním stojím. Nelehké období to nebude jen pro něj. Děti přijdou ve svých nejzranitelnějších letech o tátu. A já o úžasného a podporujícího manžela. Mám ale rodinu a přátele, na které se mohu s čímkoli obrátit. A i když si někdy zoufám, jak ten čas letí, teď si budu naopak přát, aby letěl jak splašenej," uzavřela bývalá modelka.