V Malesicích honili uprchlé prase, místní ho odlovili na hřbitově

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 8. leden 2024 10:25
V Malesicích honili uprchlé prase, místní ho odlovili na hřbitově Zdroj foto: Aleš Tolar

Prase domácí, které zřejmě uprchlo z chlívku, pobíhalo v sobotu po Malesicích. Jeho "dopadení" dalo místním zabrat. Nejprve nepomohly ani dvě volejbalové sítě, nakonec se ho ale podařilo zahnat do rohu a odchytit na hřbitově.

Mimořádně rušno bylo v sobotu v Malesicích. "Občané nás upozornili, že kolem hřbitova pobíhá albín divočák. Na místo jsem vyrazil a na pomoc povolal malesické hasiče. Ukázalo se, že se nejedná o divočáka, ale prase domácí strakaté, které zřejmě někomu pláchlo z chlívku," popsal starosta obvodu Aleš Tolar.

Podle starosty nebyl odchyt vůbec jednoduchý. "Dalo nám pořádně zabrat a dlouho se čuník asi i celkem dobře bavil, když jsme se na něj vyzbrojili hned dvěma volejbalovými sítěmi, ale pokaždé se nám z pasti snadno dostal," uvedl.

Nakonec ale místní přecijen zvítězili. Pašíka se totiž podařilo odlovit přímo na hřbitově, kde ho zřejmě prostředí natolik vyděsilo, že začal spolupracovat, nechal se zahnat do rohu a odchytit, aniž by tam nastěstí stačil napáchat nějaké škody nebo nepořádek.

Podle Tolara bylo prase umístěno na jednom ze zdejších statků, kde čeká na svého majitele.