Sezona otužilců nekončí. Zrodila se v Malesicích nová tradice?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 13. březen 2023 14:36
Sezona otužilců nekončí. Zrodila se v Malesicích nová tradice? Foto: Marek Velebný

V neděli 12. března se u požární nádrže naproti jezu v Plzni - Malesicích sešlo na popud zpěvačky a propagátorky otužování Vlaďky Bauerové více jak dvě desítky otužilců, převážně členů Klubu sportovního otužování Plzeň. Vlaďka Bauerová ve spolupráci se starostou ÚMO Plzeň 9 - Malesice Alešem Tolarem zahájila první ročník Otužileckého karnevalu a setkání u jezu v Malesicích.

Před druhou hodinou odpolední se u požární nádrže sešlo téměř 30 otužilců, členů KSOPL z Plzně i okolí a jejich přátel. Nedaleké místo u řeky nad jezem si pro otužilecké plavání oblíbila Vlaďka Bauerová, ale nakonec kvůli snadnějšímu vstupu do vody a lepšímu výhledu pro přítomné diváky se otužilecké plavání uskutečnilo v požární nádrži. Někteří nadšenci si ale nenechali ujít ani plavání v řece.

Na začátku akce otužilci zazpívali společně otužileckou hymnu na slova Moniky Šindelářové a melodii Ódy na radost. Pro otužilce připravilo vedení místní městské části malé občerstvení, svařák na zahřátí a poté posezení s pohoštěním v místní hospůdce. Nechyběl ani tradiční vodník, který bývá hostem podobných akcí klubu otužilců. Se zajištěním akce pomáhali i místní hasiči.

Fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://zak.tv/v-malesicich-se-rodi-nova-tradice#sigProId5d216fc39a