×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

V očkovacích centrech v Plzeňském kraji budou vakcíny i pro děti

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 14. prosinec 2021 16:05
V očkovacích centrech v Plzeňském kraji budou vakcíny i pro děti ilustrační. Foto: pixabay

Registrace k očkování dětí ve věku 5-11 let bude možná v blízké době celkem do sedmi míst v kraji. Plzeňský kraj podle hejtmanky Ilony Mauritzové i nadále preferuje očkování dětí v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, rozhodl se ale ve svých čtyřech akutních nemocnicích společně s dalšími třemi zdravotnickými zařízeními tuto věkovou kategorii očkovat a pomoci tak právě praktickým lékařům pro děti a dorost do konce roku 2021. Ti podle informací ministerstva zdravotnictví obdrží vakcínu pro děti až během ledna 2022. 

„Jsme přesvědčeni o tom, že očkování malých dětí nepatří do očkovacích center. Jsme rádi, že očkujeme děti nad 12 let a napomáháme tak v současné situaci k rychlejšímu proočkování populace. Stále si ale přejeme, aby začalo očkovat co nejvíce praktických lékařů pro děti a dorost. Vnímáme, že praktičtí lékaři pro děti a dorost dostanou vakcíny až v roce 2022 a že někteří lékaři pro děti a dorost nechtějí očkovat i kvůli nevyjasněné administrativě. Nabízíme jim, že pokud budou chtít, budou moci očkovat v našich očkovacích místech, tak jako to již umožnila nemocnice Sušice a EUC klinika v Plzni,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová. Očkovací  místa jsou podle ní připravena vytvořit pro praktické lékaře pro děti a dorost zázemí. "Mají-li praktici problémy s očkováním dětí ve svých ordinacích, nabízíme jim, aby přišli očkovat k nám. Máme dostatek prostor i dostatek vakcín," dodala hejtmanka.

V následujících dnech budou veřejnosti otevřeny registrace dětí 5-11 let v Klatovské nemocnici, Domažlické nemocnici, Stodské nemocnici, Rokycanské nemocnici, EUC klinice Plzeň, Sušické nemocnici a Fakultní nemocnici Plzeň. Tato místa budou minimálně jeden den v týdnu ve spolupráci s praktickými lékaři pro děti a dorost v nemocnicích očkovat do konce roku 2021. K očkování v očkovacím centru bude nutný formulář, kterým praktický lékař pro děti a dorost doporučí očkování, respektive potvrdí vhodnost zařazení očkování s ohledem na zdravotní stav a očkovací kalendář dítěte.