Ve Stříbře, Sušici a v Kralovicích omezí od ledna 2020 činnost finanční úřad

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 21. prosinec 2019 23:42
financni_urad foto: plzen.cz

Finanční správa omezí od ledna příštího roku činnost 33 finančních úřadů. V Plzeňském kraji se to týká úřadu ve Stříbře, Sušici a v Kralovicích. Své služby budou úřady poskytovat v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu v režimu 2+2. Zajišťovat by je měli alespoň dva pracovníci správy. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Omezení kritizovali zástupci měst i obcí, podle kterých tak dochází k centralizování státní správy.

Podle informací generální ředitelky Finanční správy Tatjany Richterové se bude v době zvýšeného náporu, například při výběru daňových přiznání, provozní doba úřadů rozšiřovat a pracoviště se personálně posílí. Finanční správa počítá s tím, že omezením činnosti vybraných úřadů by měla v příštích letech ušetřit 660 milionů korun.

O omezení provozu se jednalo u těch regionů, ve kterých finanční úřad obsluhoval maximálně 30 tisíc lidí a měl méně než 30 pracovníků. Dále finanční správa zkoumala také to, zda je možné zaměstnance správy převést na jiné místo a zda jsou v daném místě prostory pro zajištění omezeného provozu.