Od - úterý, 21. září 2021 18:51
Viktoria potvrdila roli favorita, po výhře nad Příbramí postoupila v poháru do osmifinále Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili roli favorita a ve 3. kole domácího poháru vyřadili druholigovou Příbram po vítězství 2:1. Západočechy poslal do vedení Havel, brzy ale srovnal hostující Zorvan. Rozhodnutí nakonec přinesla 67. minuta a šťastná teč Pavla Šulce.

Pro Viktoriány začal zápas ideálně. Už ve čtvrté minutě šli do vedení, když Havel uklidil za záda Šimana přesný centr Čermáka. Vedení ale domácím vydrželo jen pět minut. Pak Příbram předvedla rychlou jednoduchou akci a proti zakončení Zorvana neměl Hruška šanci zasáhnout. Ve 25. minutě si mohla vzít Viktoria vedení zpět, Chorého hlavičku ale zastavila tyč. Ještě větší tutovku spálil plzeňský útočník o sedm minut později. Z bezprostřední blízkosti zamířil jen nad branku. Ve 43. minutě mohli naopak udeřit Středočeši. Dědič ale trefil jen prostředek branky, kde byl připravený Hruška.

Ve druhé půli se hrálo prakticky jen na jednu branku. Domácí tlačili, dlouho se ale nemohli prosadit. V 64. minutě ještě hosty zachránil odmávaný ofsajdy při zakončení Mosquery, o tři minuty později už Přibrami nemohlo nic. Střelu Kayamby šťastně tečoval přesně k tyči Pavel Šulc. Se závěrem už si domácí poradili zkušeně, Středočechy nenechali útočit a došli k povinnému postupu.