Stanislav Káňa a Christine Sarah zvou na výstavu dvou uměleckých směrů

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 18. říjen 2022 07:44
Stanislav Káňa a Christine Sarah zvou na výstavu dvou uměleckých směrů Ilustrační foto: FB Vinotéka Galerie

Od úterý 18. října je ve Vinotéce a Galerii Hess ke zhlédnutí výstava Otec & dcera, která přináší do Plzně nevšední kombinaci dvou uměleckých směrů. Své originální umělecké kousky ze skla předvede Stanislav Káňa, doplní jej Christine Sarah, která zde vystaví automatické kresby.

Umělecky sklář Stanislav Káňa se vyučil v České republice. Zkušenosti však sbíral po celém světě. Pracoval v Norsku, na několika místech v Německu, v Itálii i Holandsku. Umělkyně Christine Sarah, která bude v galerii vystavovat své automatické kresby, se narodila v Havlíčkově Brodě, nyní žije v Plzni. Už od mládí se zajímala o numerologii, výklad karet a vše co s tím souvisí.

Díla otce a dcery se barevně doplňují. Sklářská díla neobvyklých rozměrů vznikla na základě dlouholeté praxe ze zahraničí v soukromé sklárně Glass studio Agátha u Chebu. Vernisáž za účasti umělců proběhne 18. října v 18:00. Hudební doprovod zajistí se svou klasickou kytarou Ondřej Lukeš. Galerie Hess ( Na Roudné 59, Plzeň) je otevřena ve všední dny od 10:00 do 17:00. Výstava potrvá do 26. listopadu