Víte, na co si dát pozor při výběru nových vchodových dveří?

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - pátek, 29. leden 2021 17:45
výber dveří plzen cz ilustrační,freepik

Zloději bohužel k zimnímu spánku neuléhají, naopak jim nahrávají kratší dny. Hlavně v případě rekreačního bydlení je třeba dbát zvýšené pozornosti a v tomto období ochránit svůj majetek. Pokud se rozhodnete pro pořízení nových vchodových dveří, nehleďte jen na estetiku.

Vchodové dveře, které vám budou sloužit desítky let, by měli splňovat několik kritérií.

  • Bezpečnost
  • Tepelná izolace
  • Hluková izolace
  • Design vhodný k domu
ilustrační, freepik

Bezpečnost je bezpochyby nejdůležitějším parametrem. Ke kvalitním dveřím dostanete od výrobce certifikát, kde bude uvedena bezpečnostní třída. Pro rodinné domy se doporučuje volit nejníže RC2. Platí, že čím vyšší číslo RC, tím vyšší je bezpečnostní úroveň zabezpečení. To znamená, že vydrží déle při násilném vniknutí.

Vchodové dveře se vyrábějí z plastu, dřeva, hliníku nebo dřevohliníku. Můžete zvolit jednokřídlové i dvoukřídlové ve standartních rozměrech nebo si celé dveře nechat vyrobit na zakázku.

Nejčastější volbou jsou plastové vchodové dveře. Oproti ostatním variantách mají nejpříznivější cenu. Najdou se mezi nimi i velmi kvalitní dveře.  Kvalitu ovlivňuje především jejich výplň. V oblibě je použití dřevodekoru.

Trendem posledních let jsou hliníkové vchodové dveře, které vynikají vysokou pevností a odolností. Jejich výhodou je i velmi snadná údržba na rozdíl od dveří dřevěných.

Výběr designu je také velmi široký. Vzhled ovlivníte i výběrem madel a klik. Zvolením skleněných prvků dodáte dveřím atraktivní vzhled i další praktickou funkci, kdy skrz dveře přivedete do interiéru denní světlo.