Víte, proč kopřiva pálí? Nejen to vám prozradí na speciálních workshopech v plzeňské Techmanii!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 13. duben 2022 13:55
Víte, proč kopřiva pálí? Nejen to vám prozradí na speciálních workshopech v plzeňské Techmanii! Zdroj: Techmania Science Center

Ještě stále nemáte plán, kam s dětmi na Velikonoce? Můžete vyrazit například do plzeňské Techmanie, která nabídne o svátcích zajímavé workshopy. Mimo jiné se dozvíte i to, proč kopřiva pálí!

Workshopy se v Techmanii uskuteční ve formě bloků od čtvrtka 14. dubna do neděle 17. dubna vždy od 10 do 18 hodin. V jejich průběhu poznáte například skákající vajíčko a zjistíte, jak je to vlastně možné. Dozvíte se také mnoho zajímavého o historických způsobech barvení vajíček, které naši předci používali. Barvení ve slupkách z cibulí, které se používá do dnes, známe všichni. V Techmanii vám ale prozradíme, které látky za tím, že vajíčko krásně obarví, stojí. 

Navštívit můžete i další workshopy, které se váží k symbolice Velikonoc a svátkům jara. Budete moci pozorovat různá stádia klíčení obilí, dozvíte se, že nepostradatelná pomlázka s pentlemi pro velikonoční hodování může mít i jiné využití. Je totiž upletena z vrbových proutků a právě vrba stojí také za vývojem některých léčiv jako je acylpirin nebo lék na bradavice. A ti nejodvážnější jedinci, kteří se nebojí trošky žáru, najdou pod mikroskopem určitě odpověď na otázku: Proč kopřiva pálí?