Vítěznou sérii Škodovky ukončily Vítkovice v nájezdovém rozstřelu

Od - neděle, 11. prosinec 2022 19:01
Vítěznou sérii Škodovky ukončily Vítkovice v nájezdovém rozstřelu Foto: Petr Kotala

V posledním utkání před druhou reprezentační přestávkou se plzeňští hokejisté představili v Ostravě. V rámci 28. kola podlehli Vítkovicím 3:2 po samostatných nájezdech, čímž skončila vítězná série indiánů šesti zápasů bez porážky.

První šanci zápasu si vypracoval Jan Schleiss, jeho jedovatou ránu ale domácí brankář Klimeš pohotově vykopl. Na opačné straně ostře pálil od modré čáry Raskob, Pavlát ovšem jeho ránu pouze vyrazil. Z rychlého brejku pro změnu pálil Petr Kodýtek jen do připraveného Klimeše, který si svědomitě pohlídal svou bližší tyč. Po dvaceti minutách tak platil nerozhodný stav.

I na startu prostředního dějství nejprve zahrozili domácí, od modré čáry koutouč nebezpečně nahazoval Juraj Mikuš, puk několikrát změnil směr, nakonec ale skončil vedle branky. Za hosty následně zahrozil opět Suchý, který se dostal za obranu Vítkovic, jenomže Klimeše forhendovou kličkou nepřekvapil. Pavlát si pro změnu zase poradil s tečí Kriegera. Následně Kalus atakoval plzeňského brankáře, což se nelíbilo Michalu Houdkovi. Obránce indiánů vyzval vítkovického hráče na pěstní souboj. Vteřinu před koncem druhé třetiny vystřelil kapitán Škody hostujícímu celku vedení - 0:1.

Na začátku třetí třetiny zavezl puk do útočného pásma Petr Krieger a bekhendem prostřelil brankáře indiánů rychlou střelou nad betonem - 1:1. Radost Ostravanů ale trvala jen necelé dvě minuty. Jakub Pour si vzal ve středním pásmu kotouč, krátce za modrou čáru vyslal ránu, která zapadla přesně k pravé tyči - 1:2. Bleskovou odpověď vzápětí našly ale i Vítkovice. O dvě minuty později dostal Rostislav Marosz od Lakatoše přihrávku na pravý kruh a svižnou ranou pod horní tyčku opět vyrovnal skóre. Po další chybě v domácí obraně mohl pro změnu rozhodnout Petr Kodýtek, to se ale nestalo, a zápas tak musel do prodloužení.

V nastaveném čase zkusila Plzeň opět odvážný tah s odvoláním brankářem, hostující power play trvala dvě a půl minuty, gól nicméně nepřinesla, a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnější Vítkovice, rozhodující branku zaznamenal ve čtvrté sérii Peter Mueller.