Vítězové plaveckého přeboru seniorů si na radnici převzali ocenění

Od - čtvrtek, 12. prosinec 2019 16:17
ImageHandler (3) Foto: město Plzeň

Nejlepší účastníci Mikulášského plaveckého přeboru seniorů si převzali ceny na plzeňské radnici v Petákově sále. Diplomy a dárky jim předávali první náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký, náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková a vedoucí pořádajícího magistrátního odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Přemysl Švarc.

„Tento přebor je jedním z důkazů toho, že město podporuje nejen sportování dorostu a mládeže, ale veškeré sportovní aktivity na území města. Jsem rád, že jste se závodů zúčastnili a musím se přiznat, že jsem vás obdivoval, jak jste při startu odvážně skákali šipky do bazénu,“ řekl náměstek Roman Zarzycký. Mimo jiné přislíbil zúčastněným, že tento přebor v plavání město zorganizuje příští rok znovu.

V turnaji se utkalo více než čtyřicet závodníků ve třech disciplínách, celkem absolvovali zhruba stovku startů. Závodilo se ve třech věkových kategoriích na 50, 100 a 200 metrů. Kategorie byly stanoveny na muže a ženy a podle věku takto: 65–74 let, 75–84 let a 85 let a starší. Mezi soutěžícími jednoznačně převažovali muži, přičemž nejstaršímu účastníkovi bylo 87 let. Na radnici byli ocenění účastníci, kteří se umístili v každé z kategorií na prvních třech místech.