Vlasák: Nabídka na post asistenta mě zaskočila. Gulaš? Pořád nevíme

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 9. duben 2021 14:45
vlasák foto: HC Škoda Plzeň

Když s Martinem Strakou hledal z pozice sportovního manažera pro Plzeň trenéry, rozhodně netušil, že se z něj stane jejich asistent. "Nabídka mě zaskočila," přiznává Vlasák, který teď s novými kouči dolaďuje složení týmu na příští sezónu. Jestli v sestavě bude figurovat kapitán Milan Gulaš, ještě stále jasné není.

Proč vůbec padla volba na Václava Baďoučka? První pokus byl už před léty, když končil Michal Straka. Je to bard, má toho hodně za sebou, je zkušený. Tenkrát nás napadl, ale vyvrbilo se to tak, že jsme tam šli nakonec s Martinem. Teď to byla první volba. Zájem byl oboustranný. Na té první schůzce jsme se ho ptali, jestli chce někoho z realizačního týmu, který tu byl. On zmínil Miloše Říhu. Je pochopitelné, že každý nový trenér má okruh lidí, který chce. Pak následovala schůzka s Milošem, tam se to upeklo.

Martin Straka a Tomáš Vlasák. ilustrační

Co vám problesklo hlavou, když vás pak Václav Baďouček oslovil, abyste se stal asistentem? Byl jsem zaskočený, příjemně. Na druhou stranu vím, že to bude i časově náročné. Musím být na ledě každý den, ještě k tomu dělat administrativní věci. Jdu ale do toho, těším se na to. Mám ze sezóny respekt, ale také dobrý pocit. Těším se.

Co vám řekli doma na informaci, že si přibíráte další práci? Vlastně jsem jim to řekl v sms zprávě. Paní mi kupodivu poslala smajlík a palec nahoru. Ví o tom, že to bude náročnější. Od září do dubna to bude zápřah. Jsou s  tím smíření. Není to rok, největší náplň bude, když začne liga. Je to sedm měsíců, doma to zvládneme.

Jak se to ve vás bude prát, funkce manažera a asistenta? Jdu dolů k ledu s tím, že jsme jeden tým, budeme všichni dělat na tom, abychom byli úspěšní. Nad sebou máme nejvyššího bosse, který bude ten dohlížecí orgán.

Součástí vaší práce byl i skauting. Kdo tohle v průběhu sezóny zastane? K tomu se ještě dostaneme, když bude sobota volná a bude se hrát první liga třeba na Slavii, tak se určitě půjdu podívat.

Plzeň bude mít dva hlavní trenéry. Jak tohle může fungovat? Někdo si myslí, že to tak fungovat nemůže, někdo, že může. Je to nová věc. Sami kluci (Baďouček, Říha, pozn. red.) to takhle chtěli. Může se stát, že bude jiný názor, vzniknou třecí plochy. Pak musí přijít nějaká dohoda. Věřím, že ale společnou řeč najdeme. Miloš s tím má zkušenost z nároďáku, Venca s tím souhlasí. My s tím problém nemáme. Hokej je o diskuzi, vždycky dojdeme k nějaké shodě.

Když jste probírali s novými hlavními trenéry kádr, promítalo se tam jejich přání? Samozřejmě jsem oběma poslal informace, kteří hráči jsou podepsaní. Oni věděli od začátku, jaký tu zhruba bude tým. Teď se na těch volných místech dohadujeme spolu. Jmen je docela dost, chodí pořád nové nabídky, zejména cizinci. Nechceme se unáhlit. Hledáme dva hráče, doufáme, že se nám podaří vybrat to nejlepší.

Do jaké míry je složení mužstva hotové? Je to tak z 90 procent. Máme jedno volné místo v obraně a v útoku. Budeme to chtít doplnit vhodnými typy. Uvidí se, jestli to bude cizinec nebo někdo z Čechů. Jmen je hodně. Chceme si to přebrat.

Jak to vypadá s Milanem Gulašem? Hotové to není. V kontaktu s Budějovicemi jsme, jejich zájem je, ale bavíme se o finanční stránce. Milan tady má smlouvu ještě na další rok. Čekáme, jak se k tomu Budějovice postaví.

Kam se ubírají myšlenky, co se cizinců týče? Záleží na tom, jaký typ hledáte. Chtěli bychom přidat na důrazu, hledáme důrazného obránce a hráče, který má tah na branku.

Hledáte typ jako byl Ryan Hollweg? Dá se to tak říci. Ale takových hráčů už dneska zas tolik není. V Americe a v Kanadě dělají něco, ale v Evropě pak chtějí hrát něco jiného. Najednou přijdou a tady chtějí hrát hokej, udělat více bodů a odrazit se třeba do KHL. Víme, že ten důraz nás trochu trápil. Chtěli bychom podobný typ. Ale aby to byl kluk, který dá třeba 10, 15 gólů.

Jaký je vůbec stav Petera Čerešňáka. Stihne letní přípravu? Chodí se Snopínem (kondičním trenérem Janem Snopkem, pozn. red.) a fyzioterapeutem trénovat. Jeho zdravotní stav se hodně lepší, letní přípravu by stihnout měl. Jen je otázka, jestli budou nějaká omezení. Ještě to probereme, v posilovně ho to neomezuje.

Komentovali třeba hráči nějak váš posun na lavičku? Nikdo ze současného kádru. (smích) Ale ne, nějaké odezvy jsem dostal. Vesměs to bylo něco ve stylu, že drží palce.