Vyřazené počítače ze ZČU pomohou v pěstounských rodinách i domovech

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 20. prosinec 2020 09:08
zču počítače Foto: ZČU

Tři pěstounské rodiny, domov pro matky s dětmi a jeden azylový dům z Plzeňského kraje dostaly předvánoční dárek od Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) a organizace JCI Plzeň. Mohou totiž používat šest stolních počítačů, které vyřadilo Centrum informatizace a výpočetní techniky ZČU a věnovalo je právě JCI.

„Počítače jsou vyřazené samozřejmě ne proto, že by byly nefunkční, ale protože pro naše potřeby už zastaraly. Můžeme je tak alespoň dát k dispozici dalším lidem,“ řekl Martin Jambura z odboru transfer a smluvní výzkum ZČU, který předání zprostředkoval.

Podle Filipa Kastla z JCI se stává jen zřídka, že organizace od někoho získá vyřazené počítače. „Zabýváme se rozvojem mladých lidí, poskytujeme jim různé příležitosti, a na místech, kam počítače ze ZČU poputují, jde o nedostatkové zboží.  Děti i rodiče díky nim budou mít přístup k výpočetní technice a zejména dětem budou počítače pomáhat s distanční výukou,“ řekl s tím, že na organizaci se může obrátit každý, kdo by vyřazený počítač rád věnoval na stejné účely. „Nejlépe nás lze kontaktovat na facebooku JCI Pilsen, stačí se ozvat a my předání zařídíme,“ nabízí se Filip Kastl.

Centrum informatizace a výpočetní techniky ZČU vyřadilo celkem 11 počítačů. „Pět zbylých zamíří na podobná místa po Novém roce,“ dodal Martin Jambura.