Vystřílím školku, vyhrožuje anonym. Rodiče raději děti nechávali doma

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 7. květen 2021 12:28
policejní vozy ilustrační foto

Policie po celé republice stále pátrá po autorovi anonymního telefonátu, který vyhrožoval útokem na mateřskou školu. Problémem je, že nikdo netuší, o jaké zařízení má přesně jít. Opatření se tak dělají na celém území, včetně Plzeňského kraje. 

"Intenzivně se zabýváme anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školku, která nebyla nijak specifikována. V součinnosti s krajskými ředitelstvími policie jsme přijali preventivní opatření a provádíme úkony směřující k vypátrání autora výhrůžky," uvedla už ve čtvrtek od poledne Národní centrála organizovaného zločinu.

Některé školky ihned na svých internetových stránkách vyzývaly rodiče, aby své ratolesti nechali doma, pokud mohou. A zdá se, že mnoho z nich se radou řídilo. "Zatímco jindy, když vozím dceru do školky, tak se míjím se spoustou rodičů, teď tam byla odhadem tak čtvrtina," uvedla pro náš server jedna z maminek, která vozí svoji dceru do jedné ze soukromých školek v Plzni na Skvrňanech.

Podle našich informací policisté v kraji už od brzkých ranních hodin objížděli všechny mateřské školy, kde ředitele a učitele upozorňovali na možné riziko. "Chtěli bychom opakovaně ubezpečit veřejnost, že policie vyvíjí maximální úsilí. Provádíme nejrůznější opatření, jak veřejná tak samozřejmě i skrytá. Ta skrytá pochopitelně probíhají v utajení a nelze je z taktických důvodů zveřejnit," uvedli policisté na twitteru.