V ašském cykloparku byl dokončen čtvrtý singletrail dlouhý skoro sedm kilometrů, jezdci už se na něm prohánějí

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 25. duben 2024 11:36
V ašském cykloparku byl dokončen čtvrtý singletrail dlouhý skoro sedm kilometrů, jezdci už se na něm prohánějí Photo: iassko.cz

V lesním terénu vrchu Háj byla nedávno dokončena stavba sedm kilometrů dlouhé přírodní trasy pro vyznavače horských kol, tzv. singletrail. Trasa navazuje na tři již existující, postavené v předloňském roce.  

Tento poslední, technický trail, označovaný jako „Vyhlídkový“, má celkovou délku 6851 metrů, se začátkem v n. v. 712 m a dojezdem v n. v. 629 m. Jedná se o singletrail s přírodním povrchem, s několika vyhlídkovými místy, ukazateli a lavičkami (budou teprve instalovány). Výchozí bod se startovací bránou (Faust) se nachází u lyžařské sjezdovky, osazen je ukazateli po celé své trase. K dispozici je cyklistům servisní stojan, umístěný u správní budovy sportovního areálu. Trasu vybudovala stejně jako předchozí tři, městská společnost AŠSKÉ LESY. Součástí zakázky byla také instalace nabíjecí stanice pro elektrokola. Cena díla je dva milióny korun. 

Podrobnosti ke třem kratším singletrailům:

Tří singletraily v terénech nedaleko Aše postavila společnost AŠSKÉ LESY na konci roku 2022. Cena díla byla 1,2 miliónu korun. V plánu bylo vybudovat v okolí vrchu Háj (758 m. n. m.) tři přírodní cyklistické trasy (singletraily) o celkové délce cca 2800 metrů. Prvním je výjezdový trail (563 metrů dlouhý), který vede od sportovního areálu k rozhledně, druhým trail o délce 1330 metrů lehké obtížnosti, to znamená s lehkým spádem a krátkými výstupy, vytvářející okruh, a třetím naopak technická, obtížnější, skoro 900 metrů dlouhá trasa s prudkými sjezdy, opět vytvářející okruh.

Stavba cykloparku je v souladu se strategickým plánem rozvoje města, který jako jeden ze sedmi hlavních cílů uvádí rozvoj cestovního ruchu, jehož služby a produkty se mají soustředit převážně do lokality vrchu Háj, coby klíčového území pro tento směr rozvoje města.