Aktualizováno: Za vraždu miminka si žena odsedí 17 let!

Zveřejněno v Krimi
Od - úterý, 22. březen 2022 11:06
Aktualizováno: Za vraždu miminka si žena odsedí 17 let! ilustrační. Foto: pixabay

Aktualizováno 11:21 Krajský soud v Plzni dnes poslal do vězení na 17 let čtyřiatřicetiletou ženu za vraždu jejího novorozeného syna v létě 2017. Potvrdil tak svůj verdikt i výši trestu z dubna 2018, který uznal i vrchní soud. Případ ale musel soud znovu projednat, protože Nejvyšší soud v Brně původní verdikt zrušil pro nedostatek přímých důkazů. Na základě dalšího rozsáhlého dokazování zůstala výše trestu stejná, řekla mluvčí soudu Jana Durná. Podle ní se obžalovaná odvolala na místě a státní zástupkyně si ponechala lhůtu.

Žena dítě porodila v červnu 2017 doma, vinu z vraždy odmítla. Přiznala jen, že ho nechtěla a těhotenství tajila. Chlapce našli s devastujícími poraněními hlavy v plzeňském babyboxu, následující den v nemocnici zemřel.

Ženu soud poslal v roce 2018 do vězení na 17 let, verdikt potvrdil i vrchní soud. Nejvyšší soud ale rozsudky zrušil a věc vrátil do Plzně. Výhrady měl mimo jiné k výslechu zpracovatele posudku z gynekologie. Protože ale jeho autor už není soudním znalcem, musel krajský soud loni jednání odročit a zadal vypracování nového posudku jinému soudnímu znalci.

Obžalovaná žena, která už si z trestu odseděla více než rok, odmítá, že by dítě zabila. Přiznala, že ho nechtěla a těhotenství tajila. Tvrdí ale, že hned po rychlém porodu doma v koupelně dítě neomyla ani neošetřila a řekla své matce, ať ho odveze do babyboxu. Obhajoba tvrdí, že není jasné, kdy těžká zranění vznikla, a naznačuje, že to mohlo být až poté, co bylo dítě umístěno v babyboxu, například až ve fakultní nemocnici. To ale kategoricky odmítli neonatologové z nemocnice a následně i soudní znalci.

čtk