Zabavte své děti. 13 inspirací na zahradní domečky

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - pátek, 26. březen 2021 12:39
12 dětský domek plzen cz ilustrační, pixabay

Pokud máte na zahradě mohutný strom, můžete na něm postavit skvělý domek pro děti. Odvážné děti si v něm užijí mnoho zábavy a dobrodružství. Zahradní dětský úkryt se dá postavit i na zemi, nebo se zvýšenou konstrukcí. Dětem pomůže rozvíjet jejich obratnost i fantazii.

ilustrační, pixabay

Pokud se rozhodnete pro stavbu ve výšce, doporučuje se dodržet výšku do tří metrů. Tato výška je pro děti bezpečnější, dostupnější a snadněji se bude stavba udržovat. Nejdůležitější je dbát na bezpečnost. Konstrukce by měla být lehká a pevná. Podlaha musí být vždy stabilní a nesmí se houpat. Pokud stavíte domek na stromě, vyberte nejpevnější část stromu. Větve prohlédněte, aby nebyly ztrouchnivělé nebo napadené škůdcem. Nejvhodnější stromy jsou buk, dub nebo javor o šířce kmenu alespoň třicet centimetrů.

Myslete i na vhodné zastřešení, aby do domečku nepršelo a netvořili se v něm plísně. Důležitou částí je i způsob lezení do domku, můžete použít dřevěný nebo lanový žebřík. Vše je třeba důkladně upevnit. Myslete i na vhodný na povrch pod stavbou. Před prvním dětským dobrodružstvím nezapomeňte provést zátěžovou zkoušku.

Pokud se raději držíte při zemi, postavte dětem přízemní zahradní domeček. Užijí si ho i menší děti.