Zámek Zelená Hora, kde se točili Černí baroni, je k pronájmu na tři roky

Zveřejněno v Z regionu
Od - sobota, 4. únor 2023 07:50
Zámek Zelená Hora, kde se točili Černí baroni, je k pronájmu na tři roky ilustrační. Foto: město Nepomuk

Obec Klášter nabízí k pronájmu zámek Zelená Hora u Nepomuku, kde se před třiceti lety točili Černí baroni podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka. Zájemci mohou nabídky předkládat do 11. února.

Vlastník objektu a pozemku hledá nájemce od letoška až do roku 2026. Pronájem pro užívání je vymezen pro každý kalendářní rok na období od 1. května do 31. října, tedy vždy pro turistickou sezonu. „Zájemci se mohou k tomuto záměru vyjádřit a podat své nabídky, které musí být doručeny obecnímu úřadu do 11. února do 16:00,“ uvádí se ve vypsaném záměru.

Zámek Zelená Hora bývá přístupný několikrát v sezoně, naposledy začátkem loňského října. Na jeho postupné obnově se pracuje. Do roku 2029 by na zámku mělo vzniknout několik expozic připomínajících perzekuce lidí během totality. V roce 2021 začalo totiž platit memorandum o budoucím využití historického objektu. Mezi jeho signatáře patří Ministerstvo kultury, Ústav pro studium totalitních režimů, Plzeňský kraj, organizace Post Bellum, Matice Jana Nepomuckého, město Nepomuk a obec Klášter, pod kterou zámek spadá.