×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Zastupitelé rozhodli, Petr Kubis bude novým hejtmanem Karlovarského kraje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 11. listopad 2019 22:24
Mrackova Vildumetzova a Kubis Hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou vystřídá ve funkci její náměstek Petr Kubis. Foto Karlovarský kraj

V čele Karlovarského kraje vystřídá od ledna 2020 hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO) její dosavadní náměstek Petr Kubis (ANO). Svým hlasováním to v pondělí potvrdilo Zastupitelstvo Karlovarského kraje. Hejtmanka končí ve funkci proto, že čeká miminko.

„Považuji to za dar a zázrak a zároveň si uvědomuji, že kraj musí vést člověk, který se mu může věnovat 24 hodin denně každý den v týdnu. Je to obrovská zodpovědnost vůči všem občanům a velké pracovní vypětí. Jsem velmi ráda, že mým nástupcem bude Petr Kubis. Chci ale ve vedení kraje zůstat, abych mohla dotáhnout do konce započaté akce, například připravený návrh rozpočtu na rok 2020,“ informovala po jednání zastupitelstva hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Současná hejtmanka ještě plánuje zahájit revitalizaci Císařských lázní, ráda by také dokončila jednání se Západočeskou univerzitou v Plzni o otevření nových vysokoškolských oborů v regionu. V lednu se také uskuteční historicky první a dlouho plánovaná olympiáda dětí a mládeže Karlovarském kraji.

Od ledna 2020 bude mít Mračková Vildumetzová na starost jako neuvolněná náměstkyně hejtmana oblast financí a komunikaci s ústředními orgány státní správy. „Zůstanu strážcem pokladny a dohlédnu na to, abychom neztratili pozici třetího nejméně zadluženého kraje mezi všemi regiony,“ dodala hejtmanka, která ještě 10. prosince 2019 bude s ostatními kolegy hejtmany řešit předání postu předsedkyně Rady Asociace krajů ČR.

Budoucí hejtman Petr Kubis bude mít ve své gesci sféru legislativy, krizového řízení a bezpečnosti, vnějších vztahů, vnitřních záležitostí a sociálních věcí. „Když jsem nastupoval do vedení kraje, bral jsem to tak, že jdu hlavně pracovat s tím největším nasazením. Nedokázal jsem si představit, co všechno to bude znamenat. Chtěl bych poděkovat za tu možnost stát se hejtmanem a jsem velmi rád, že paní hejtmanka zůstane ve funkci náměstkyně mou oporou,“ řekl Petr Kubis.