×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Ze zahradního domku se pokusili odcizit věci za 70 000

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 27. červen 2022 10:17
Zdroj foto: pixabay Ilustrační foto: pixabay

Náhodný svědek si v pátek 24. června krátce po půlnoci všiml dvou podezřelých mužů, kteří se dopustili protiprávního jednání tím, že se vloupali do zahradního domku. Zadrželi je policisté obvodního oddělení Plzeň 2, kteří povedené dvojici sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Oba muži měli společně překonat oplocení rodinného domu a vniknout do zahrady, kde se nacházel uzamčený samostatně stojící zahradní domek, do kterého měli násilím vniknout oknem. Domek prohledali a začali z něj postupně vynášet různé elektrické a ruční nářadí, jízdní kola, koloběžky a další věci za více jak 70 tisíc korun. Přivolaní policisté oba muže na místě omezili na osobní svobodě a umístili je do policejní cely," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Třiatřicetiletý a čtyřicetiletý muž spáchali výše zmíněné trestné činy formou spolupachatelství, přičemž mladší z pachatelů už se může „pochlubit" trestní minulostí. Policisté případ dále prošetřují. Trestní věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení. 

Zdroj: Policie ČR