×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9986

Zraněný vlk z Karlovarska čeká na speciální operaci

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pondělí, 26. září 2022 17:30
Zraněný vlk z Karlovarska čeká na speciální operaci ilustrační, Foto: Pixabay.com

Smutný příběh vlčího pacienta z Karlových Varů pokračuje. Zraněného vlka nalezla o víkendu skupina houbařů v příkopu u silnice mezi Horní Blatnou a Potůčky na Karlovarsku, kde ho pravděpodobně srazilo auto. Na Záchranné stanici Drosera v Bublavě, kam ho ihned převezli, následně zjistili, že zvíře musí podstoupit speciální operaci kyčle. Nejprve je však zapotřebí sehnat vhodnou kliniku.

Podle Vladimíra Tomáše Smolíka, vedoucího bublavské záchranné stanice, jsou v řešení klinická střediska v Praze, Brně či Hradci Králové, jak uvedl pro server iDNES.cz. Z hlediska časové úspory vzhledem k nutnosti operace se ovšem záchranáři snaží najít i nějakou bližší kliniku. Vlka, který je podle všeho z letošního vrhu, nechali hned po jeho záchraně z příkopu důkladně vyšetřit na Veterinární ambulanci Dvory, kde sice zjistili, že nemá nic zlomeného, ale pravděpodobně kvůli otoku, který tlačí na míchu, se nemůže postavit na zadní nohy. 

Zraněná šelma pod ochranou a péčí bublavských záchranářů zatím jen polehává a je v klidovém režimu pod umělou stravou. Smolík tvrdí, že pokud se operace úspěšně zrealizuje a dopadne dobře, budou moci vypustit vlka po zotavení zpět do přírody. V opačném případě by muselo zvíře zůstat na stanici. 

Informovaná veřejnost nezůstává vůči vlčímu pacientovi lhostejná a dle Smolíka chodí od nehody do bublavské záchranné stanice zprávy dotazující se na vlkův zdravotní stav. Také na facebookové stránce záchranné stanice se mohou lidé pravidelně informovat, jak si šelma vede, nebo jakým způsobem přispět na její léčbu.