7 NEJ Martina Dejdara

Zveřejněno v Pro ženy
Od - čtvrtek, 24. červen 2021 17:50
7 NEJ Martina Dejdara Zdroj: facebook M. Dejdar

Český herec, dabér, tanečník, zpěvák, komik, moderátor a filmový producent. To všechno je Martin Dejdar.

1) Nejoblíbenější kniha a spisovatel
Nemám nejoblíbenější knihu a spisovatele. Četl jsem toho v životě tolik, že většinou se mi líbí to, co jsem četl naposledy. A tuto knihu s jejím autorem zasouvám na první místo v žebříčku oblíbených knih. A jakmile přečtu další, ta posledně přečtená je tím pádem druhá, a potom druhá  je třetí a první je druhá, a.......

2) Nejoblíbenější film
Nemám nejoblíbenější film - to myslím ani není možné. Navíc při dnešních možnostech a gigantické nadprodukci můžete denně shlédnou desítky nových, starších ale i hodně starých filmů a jen těžko si vybíráte, který je váš nejoblíbenější. A tak, když nevím, na co se dívat, otevřu si svůj archív oblíbených (kterých jsou desítky) a vybírám, a vybírám… až usnu.

3) Nejoblíbenější hudební interpret a skupina
Ani v této oblasti nemám nejoblíbenějšího hudebního interpreta a skupinu. Hudbu poslouchám v podstatě pouze v autě. A nepouštím si ji z rádia, ale z vlastních seznamů, nebo výběrů. Můj názor je ten, že člověk si hudbu k poslechu vybírá podle toho, jakou má momentálně náladu, v jakém je rozpoložení. Takže ráno jsem rocker, v poledne folkař, odpoledne jedu popík a večer romantiku a balady.

4) Nejoblíbenější jídlo a pití
Nemám nejoblíbenější jídlo a pití. Představte si, že si sednete v restauraci - dají vám jídelní lístek a vy, aniž byste si ho přečetli, pokaždé řeknete - smažák a rum! V jídle i pití miluju rozmanitost chutí, fantazii kuchařů a překvapení, co jsem si to vlastně dal.

5) Osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje
S přibývajícím věkem nemám ani osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje. Ani nevím, jestli jsem to takhle vůbec někdy měl. Mám spoustu lidí, které uznávám a obdivuji jejich práci, vůli, schopnosti a talenty. Jejich odvahu dělat věci tak, jak sami chtějí. Jejich odvahu postavit se proti proudu. Jejich odvahu říkat, co si myslí. Ale takových je čím dál tím méně.

6) Motto, které mám nejraději
Motto, které mám nejraději - možná moje vlastní - Z řepy ananas neuděláš!

7) Nejoblíbenější místo v regionu
Zase to Nej! Nejoblíbenější místo v regionu! Není takové místo. Mám jich na plzeňsku několik. Ale to, kam vždycky rád jezdím, je Spilka v Prazdroji.

7 NEJ Miroslava Holečka najdete zde.
7 NEJ Ondřeje Hejmy najdete zde.
7 NEJ Markéty Čekanové najdete zde.
7 NEJ Josefa Adlta najdete zde.
7 NEJ Martina Stránského najdete zde.
7 NEJ Petra Vejvoďáka Vejvody najdete zde.
7 NEJ "Vhrsti" najdete zde.
7 NEJ Michala Jančaříka najdete zde.
7 NEJ Martina Sobotky najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Vogeltanze najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Samsona Lenka najdete zde.

Autor: Markéta Hallová