×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Bezdomovectví je třeba řešit, říká zástupce Trikolóry a bývalý starosta

Zveřejněno v Politika
Od - čtvrtek, 2. září 2021 14:19

Média

Mlýnská strouha je zejména v létě vyhledávanou odpočinkovou zónu. Tu ale tak trochu kazí častá přítomnost bezdomovců. 

"V letních dnech je tady více bezdomovců, než turistů," uvedl předseda kontrolního výboru Městského obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach. Město se podle něj není schopné s bezdomovectvím vypořádat. "Je podstatné to řešit i po stránce legislativy," podotkl Strobach. 

Bezdomovci vadí také samotným občanům. "Tento problém vidím negativně, kamkoliv přijdete k místu, kde se relaxuje, tak je tam nějaký bezdomovec nebo narkomant. Nelíbí se mi to a byl bych rád, kdyby s tím něco město udělalo," podotkl například důchodce Jiří Medvěd.

Situaci navíc vyhrotí i pracovní agentury, které se o klienty nestarají. Když je nepotřebují, zbaví se jich a zvýší tím počty osob bez domova. "Pocházím ze Slovenska a jsem tady šest let. Pracoval jsem, ale stal se mi úraz, nehradily mi ani pojištění. Některé pracovní agentury se nechovají tak, jak by se měly," přiznal jeden z bezdomovců obývajících Mlýnskou strouhu Jaroslav Farkaš.

Jiří Strobach chtěl problém před deseti lety jako tehdější starosta centrálního obvodu řešit. "Projekt se jmenoval Na ulici zůstávat nemusíš a měl za úkol se pokusit tyto lidi postupně navrátit zpět do společnosti. Byl bych rád, kdyby se tento projekt obnovil. Rád bych se k němu vrátil," dodal.

Bezdomovectví je třeba řešit, říká zástupce Trikolóry a bývalý starosta ilustrační. Foto: MP Plzeň