Daruj krev, daruješ naději!

Zveřejněno v Pro ženy
Od - pátek, 16. červenec 2021 12:58
Daruj krev, daruješ naději! ilustrační, pixabay

Chcete udělat dobrý skutek a k tomu třeba i vyhrát 4K LED televizi Panasonic? Přijďte darovat krev, teď je potřeba nejvíc! Transfuzní oddělení FN Plzeň a Panasonic AVC Networks Czech, s. r. o. vyhlašují už 13. ročník akce na podporu dárcovství krve “Daruj krev, daruješ naději”. Cílem je zvýšit zásoby v krevních skladech a soutěž je jednou z motivací.

v daruješ naději 2Víte, že každé dvě sekundy na světě potřebuje někdo krev a jeden půllitr darované krve může zachránit až tři životy? Krev dává život, a je to tekutina, kterou neumíme plnohodnotně nahradit jinými přípravky. Proto je tak vzácná.

Léto přeje nejen dovoleným, ale bohužel i častějším úrazům. Po dlouhé době se také naplno rozbíhají operace, které byly vinou pandemie odloženy. To vše znamená vyšší spotřebu krve a zároveň nižší počet dárců.

Pokud jste zdraví a chcete podpořit Transfúzní oddělení FN Plzeň, přijďte darovat krev. Dárci krve svým činem zachraňují životy lidí kolem nás. Pomoci můžete i Vy. Každý dobrovolný dárce, který v období července a srpna 2021 daruje krev na Transfúzním oddělení FN Plzeň, bude zařazen do slosování o 4K LED TV Panasonic.

Odběry všech krevních skupin probíhají každý všední den od 6:30 do 12 hodin, ve středu i od 13 do 17 hodin na adrese 17. listopadu 12 v Plzni na Borech. Registrace předem není nutná. V tuto chvíli je nejvíce potřeba 0+, A+, B+, 0-, A-, B-, AB-. Více informací najdete na: https://to.fnplzen.cz/cs/

Losování a vyhlášení výherce televizoru proběhne v září na Transfúzním oddělení FN Plzeň.

Autor: Markéta Hallová