Děti v ohrožení. Na zahradě mateřské školy v Plzni se našla další odhozená injekční stříkačka!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 24. duben 2023 17:15
Děti v ohrožení. Na zahradě mateřské školy v Plzni se našla další odhozená injekční stříkačka! ilustrační. Foto: pixabay

Pouze několik dní poté, co se na zahradě 22. mateřské školy v Plzni na Borech poranila holčička o odhozenou jehlu, našly učitelky při kontrole tohoto uzavřeného herního prostoru další injekční stříkačku. Informovala o tom mluvčí centrálního obvodu, pod nějž školka spadá, Michaela Adámková. Podle úřadu nejde o náhodu, obvod tak zaháil jednání o možnosti umístění kamery.

„Mohu potvrdit, že jsme v minulém týdnu vyjížděli ke sběru infekčního materiálu do mateřské školky v Plzni na Borech,“ uvedla mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. 

Vedení třetího městského obvodu už přijalo první opatření k tomu, aby se situace, kdy se o použitou jehlu poraní dítě, nikdy neopakovala. „Ve všech mateřských školách na území obvodu bude vyměněn do 19. května písek, ve všech mateřských školách na území obvodu nyní probíhají kontroly pomocí detektoru kovů, na řadě z nich již proběhly. Zároveň jsme požádali Městskou policii Plzeň o častější monitorování mateřských škol a jejich okolí. Apelujeme také na všechny učitelky v mateřských školách k důkladné kontrole hracích prostor ještě, než si do nich půjdou děti hrát. Chápeme, že je to práce navíc a velmi jim děkujeme za ochotu,“ říká 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Obvod již také zahájil jednání o možnosti umístění kamery, která bude monitorovat prostory před mateřskou školou. „To, že se situace opakovala, není náhoda a my musíme všemi prostředky takovému dění zamezit,“ dodává místostarosta. Pokud vše dobře dopadne, měla by zde být kamera instalována v řádu několika týdnů.

Co se týká výsledků testů poraněné holčičky z předminulého týdne, ty zatím neznáme. „S rodinou jako otec velmi soucítím a přeji, ať je jejich dcera v pořádku,“ říká Pavel Šrámek.