Na zahradě ve školce se dívka píchla o injekční stříkačku. Obvod zveřejnil detaily!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 14. duben 2023 12:00
Na zahradě ve školce se dívka píchla o injekční stříkačku. Obvod zveřejnil detaily! ilustrační. Foto: pixabay

Jak jsme informovali ve čtvrtek, v jedné z mateřských školek v Plzni na Borech se holčička píchla při hře na zahradě o jehlu. Vše přitom vyplulo na povrch až poté, co se další holčička zmínila doma rodičům.

"Ve středu si dvě holčičky hrály na zahradě 22. mateřské školy s injekční stříkačkou, kterou nalezly ve křoví. Do areálu školky se stříkačka dostala zřejmě přehozením přes plot. Jedna z nich se o jehlu lehce poranila. Vše nahlásila druhá z holčiček až doma svým rodičům, a její maminka pak zalarmovala rodiče poraněné holčičky. Ta jim potvrdila, co se stalo. Rodiče kontaktovali zástupkyni ředitelky školky, která ještě ve středu večer do školky jela a injekční stříkačku s jehlou hledala. Našla ji, ale bez jehly, která se pravděpodobně již vypadla," potvrdila mluvčí centrálního obvodu, pod nějž školka spadá, Michaela Adámková.

Ve čtvrtek ráno zavolala zástupkyně ředitelky strážníky městské policie s tím, aby jehlu našli, to se ani s detektorem kovů nepodařilo. "Našel se jen plastový obal na jehlu. Městská policie nabídla rodině, aby holčičku vyšetřil lékař, ta si však již vše obstarala ve vlastní režii," popsala mluvčí.

Zástupkyně ředitelky školky ještě ve čtvrtek kontaktovala úřad MO Plzeň 3, informace se ale podle Adámkové k vedení obvodu ale dostaly až v pátek. Celá situace je pro všechny zúčastněné velmi emotivní, osobně se dotýká i 1. místostarosty třetího městského obvodu Pavla Šrámka, který má Mateřské školy ve své gesci. „Nic podobného se už nesmí nikdy opakovat! Jako otec malého dítěte, bych si to s člověkem, který hodí použitou injekční stříkačku do areálu školky, nejraději vyřídil osobně ručně. Neumím si ani představit, co nyní rodiče holčičky musí prožívat, pevně doufám, že malá bude v pořádku,“ věří místostarosta.

Obvod okamžitě zorganizoval několik opatření, mezi které patří častější kontroly v okolí mateřských školek se zaměřením na problémové osoby i pravidelná kontrola areálů školek pomocí detektoru kovů.

Rozhořčení nad nepochopitelným činem neskrývá ani starosta obvodu David Procházka. „Připadá mi strašné, že narkomani pohybující se po našem městě, ohazují použité injekční stříkačky volně po dětských hřištích, právě proto je pravidelně kontrolujeme a čistíme, ale že někdo je schopný odhodit stříkačku i do uzavřeného areálu školky, je už zcela přes čáru a lidské chápání. Kontrola i těchto areálů je tedy od tohoto okamžiku pro nás samozřejmá,“ dodává starosta.