Devětaosmdesátiletý cizinec ujel na dálnici D5 více než dvacet kilometrů v protisměru!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 5. květen 2023 12:07
Devětaosmdesátiletý cizinec ujel na dálnici D5 více než dvacet kilometrů v protisměru! Zdroj: Policie ČR

Jen díky obrovskému štěstí nedošlo ve středu pozdě večer k tragédii na dálnici D5. Několik řidičů volalo na policejní linku, že se v protisměru řítí osobní auto. Na dálnici ho tak začala hlídka nahánět a nakonec se jí vozidlo podařilo zastavit. Později se ukázalo, že je devětaosmdesátiletý německý řidič silně zmatený a ujel v protisměru více než 20 kilometrů.

Ve středu 3. května krátce před jedenáctou hodinou večer zavolalo na linku 158 několik na sobě nezávislých řidičů, kteří nahlásili totéž – osobní automobil jedoucí v rychlém pruhu v protisměru na přibližně 112. kilometru dálnice D5 ve směru z Prahy na Rozvadov. Na dálnici okamžitě vyjeli policisté z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra a několik minut po jedenácté hodině skutečně na 131. kilometru spatřili zmíněné vozidlo, které v protisměru jelo směrem na Plzeň. "Hlídka předstihla vozidlo, na exitu přejela do směru jeho jízdy a na 136. kilometru se z důvodu bezpečnosti chystala zastavit dopravu. Za krátkou dobu k nim však již začalo přijíždět zmiňované vozidlo. Z nepochopitelných důvodů řidič začal couvat, na dálnici se otočil a již ve správném směru jel na Prahu. Hlídka se samozřejmě vydala za vozidlem a zanedlouho ho předepsaným zastavila v odstavném pruhu," popsal policejní mluvčí Ondřej Hodan Z automobilu podle něj vystoupil devětaosmdesátiletý muž ze Spolkové republiky Německo, který byl velice zmatený a své chování nedokázal policistům vysvětlit. "Jediné, co uvedl, bylo to, že nemá žádnou rodinu a již nechce znovu usednout za volant," podotkl s tím, že si řidič nechal zavolat odtahovou službu a ta ho i s vozidlem přepravila zpět do Německa. "Jeho jízda byla vyhodnocena jako přestupek a bude se jím zabývat příslušný úřad. Dechová zkouška pak byla u řidiče s negativním výsledkem. Jako možné vysvětlení jeho počínání je to, že špatně vyjel z čerpací stanice," doplnil Hodan.

Letos se jedná již o páté oznámení jízdy v protisměru na dálnici D5 v Plzeňském kraji. "V tomto případě se nám ale podařilo vozidlo zastavit a ztotožnit jeho řidiče," dodal policejní mluvčí.